Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Хорватська федерація гольфу проти Хорватії» (заява № 66994/14), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "ЄСПЛ: Хто визначає інформацію адвокатською таємницею?"
У 2009 році проти Хорватської федерації гольфу було відкрито провадження у справі про банкрутство. Кредитори вирішили, що асоціація повинна не продавати активи, а продовжувати свою діяльність. Арбітражному керуючому було доручено скласти план санації, який був затверджений судом.
Провадження у справі про банкрутство було закрите. І адміністрацію міста Загреб (орган, відповідальний за реєстрацію асоціацій) поінформували про хід провадження, так само як гольф-клуби та Олімпійський комітет Хорватії.
Тим не менш, ще у 2009 році адміністрація своїм рішенням установила, що Федерація припинила свою діяльність, що стало підставою для розпуску. Це рішення оскаржувалося в судах, але безуспішно.
Хорватську федерацію гольфу позбавили членства в Олімпійському комітеті. На її місце зайшла інша асоціація. Також Федерація втратила членство у Європейській асоціації гольфу. У 2014 році адміністрація вилучила асоціацію з реєстру. Це рішення було підтверджене Міністерством державного управління. Таке рішення також безуспішно оскаржувалося в судах.
Попри це Федерація продовжувала свою діяльність протягом усього періоду. Зокрема, займалася організацією команд та індивідуальних чемпіонатів Хорватії з гольфу та брала участь в командному чемпіонаті світу, в міжнародних зустрічах.
Також Федерація ініціювала виконавче провадження проти одного з гольф-клубів, президентом якого був чоловік судді, яка у складі колегії мала вирішувати справу оскарження рішення Адміністрації м. Загреб про розпуск Федерації.
У 2014 році Хорватська федерація гольфу звернулася до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 11 (свобода зібрань та об’єднань) та статтю 6§1 (право на судовий орган, встановлений законом) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, скаржилася на її розпуск і стверджувала, що колегія суддів не була неупередженою.
ЄСПЛ констатував порушення цих статей Конвенції та присудив 10 тис. євро відшкодування моральної шкоди.
З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Хорватська федерація гольфу проти Хорватії» (заява № 66994/14) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.
Нагадаємо, Україна виплатить 39 тис євро чоловіку, сина якого вбили під час затримання.