18 січня 2021, 16:16

Більше 60% малих підприємців не бачать сенсу у січневому локдауні, - ЕВА

ЕВА

Про це свідчать результати експрес-опитування, яке провела Європейська Бізнес Асоціація серед представників малого та мікробізнесу – учасників проєкту Unlimit Ukraine. Так, 62% опитаних відповіли, що у запровадженні нової хвилі жорстких обмежень немає сенсу, ще 24% вважають заходи занадто жорсткими, і тільки 14% вважають їх адекватними ситуації чи м’якими.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Законопроєкт №4101-д варто доопрацювати для збалансування бюджетних надходжень, - ЕВА".

Через впровадження нового локдауну 22% підприємців шукають нові можливості для розвитку свого бізнесу, ще 22% змушені відправляти своїх працівників у неоплачувану відпустку, 13% - скорочують заробітну плату, 10% - частково скорочують штат, 9% - закриватимуть бізнес. Тільки 9% повідомили, що не відчувають впливу локдауну на свою роботу, а 15% підприємців змогли перевести бізнес в онлайн.

Водночас у ЄБА поцікавилися у підприємців, чи подавали вони заявку на отримання запропонованої державою фінансової допомоги у розмірі 8 тисяч гривень. Виявилося, що тільки 36% з опитаних нами підприємців звернулися до держави за матеріальною підтримкою.

Топ-3 цілі, на які підприємці планують витратити отриману фінансову допомогу:

  • Оплата заробітної плати працівникам;
  • Оплата оренди;
  • Оплата комунальних платежів.

Більшість підприємців, яким підтвердили виплату, а саме 33% отримали кошти через тиждень після успішної подачі заяви, ще 19% - через два тижні або більше, 13% - через 1-3 дні. Інші 35% опитаних все ще очікують на надходження коштів. Водночас тільки 3% ФОПів повідомляють, що фінансова допомога у розмірі 8 тисяч гривень допоможе компенсувати їх збитки від впровадження локдауну, тоді як 84% вважають такі кошти недостатніми.

Серед тих, кому не вдалося отримати допомогу, більшість, а саме 59% отримали відмову через невідповідність підтриємства КВЕДам, яким вона виплачувалася. Ще 12% через те, що ФОП є одночасно найманим працівником, 9% - через технічні проблеми з платформою Дія, серед інших причин – зупинка діяльності, несплата ЄСВ протягом останніх 3 місяців, тільки що відкритий ФОП.

"Як бачимо, навіть незважаючи на скрутне положення малого бізнесу внаслідок нового локдауну, далеко не всі підприємці поспішають звертатися за запропонованою допомогою, оскільки її розмір не може компенсувати втрати від закриття чи обмеження роботи. Підприємці також скаржаться на несправедливість встановлених правил та обмежень, коли дехто вимушений закритися, а дехто продовжує працювати", - коментує Олена Еро, менеджер проєкту Unlimit Ukraine.

Довідково:

Опитування проводилось з 11 до 18 січня 2021 року серед аудиторії проєкту Unlimit Ukraine. В ньому взяли участь 105 підприємців – представників малого бізнесу.

Unlimit Ukraine – платформа для розвитку малого та мікробізнесу, створена на базі Європейської Бізнес Асоціації. Проєкт надає комплексну підтримку для малого та мікробізнесу через освітні заходи і консультації, участь у спецпроєктах, діагностику проблем бізнесу й обговорення актуальних для нього питань. Учасником проєкту може стати малий і мікробізнес із формою власності ФОП без обмеження видів діяльності. Сьогодні проєкт налічує 2 300 учасників.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати