21 грудня 2020, 17:00

Законопроєкт №4101-д варто доопрацювати для збалансування бюджетних надходжень, - ЕВА

Європейська Бізнес Асоціація

Європейська Бізнес Асоціація вітає ухвалення Верховною Радою державного бюджету на 2021 рік раніше минулого тижня. Водночас Асоціація звернулася до народних депутатів з закликом доопрацювати та ухвалити законопроєкт №4101-д, тісно пов’язаний з прийнятим Законом України "Про державний бюджет". Експерти Асоціації переконані, що без прийняття цього проєкту Закону держава недоотримає необхідні доходи у наступному році, передбачені бюджетом.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Бізнес погіршив оцінку стану справ у сфері оподаткування, - ЕВА"

"Водночас у контексті законопроєкту № №4101-д бізнес має декілька зауважень. Так, ми вважаємо, що скасування мораторію на перевірки у період зростання захворюваності та можливого запровадження більш жорстких карантинних заходів, не є доцільним", - ідеться у повідомленні.

Крім цього, представники бізнесу переконані, що підвищення ставок акцизного та екологічних податків, передбачене законопроєктом, у період економічної кризи негативно вплине на економіку України, та стане причиною зменшення податкових надходжень.

Окреме занепокоєння викликає положення законопроєкту щодо надання контролюючим органам права на отримання від банків інформації про стан рахунків платника податків, руху коштів та операцій по рахунку, а також про наявність договорів про зберігання цінностей/оренду банківського сейфу, що створює умови для збільшення тиску з боку податкових органів. При цьому додатково спрощується процедура стягнення податкового боргу для Державної податкової служби, без звернення до суду, незалежно від розміру боргу та тривалості прострочення.

Також членські компанії Асоціації звертають увагу на неприйнятність змін щодо обмеження права на перенесення збитків минулих періодів сімома послідовними податковими роками, починаючи з податкового року їх виникнення, але не раніше 2014 року. Додаткового уточнення термінології потребує норма щодо визначенням дати складення первинних облікових документів в електронній формі.

Окремо Асоціація вважає за необхідне доповнити законопроєкт положеннями щодо маркування рідин, які використовуються в електронних сигаретах.

Законопроєкт містить важливі для бізнесу рішення щодо розвитку виноробної галузі та регулювання алкогольних напоїв. Зокрема, передбачено скасування марок акцизного податку для тихих вин та запровадження нового виду тари – алюмінієвої пляшки, запропоновано окремий розділ щодо маркування пива, скасовано обов’язок зазначення ліценції на етикетках алкогольних напоїв, дозволено ввезення зразків алкогольних напоїв, скасовано штрафні санкції за неподання звіту щодо імпорту алкогольних напоїв.

"В цілому, ухвалений Державний бюджет на 2021 рік є не досить збалансованим у контексті медицини та освіти, оскільки очевидним є брак коштів на розвиток цих напрямків. Додатковий дохід для розвитку цих напрямків могли б дати надходження від боротьба з тіньовою економікою. А отже, бізнес-спільнота Асоціації закликає направити зусилля у наступному році, зокрема, й на посилення боротьби з контрабандою та тіньовими схемами", - коментує Світлана Михайловська, заступник директора з представництва інтересів компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації.

У ЕВА сподіваються, що найближчим часом народним депутатам вдасться доопрацювати та ухвалити вищевказаний законопроєкт. Це дозволить, з одного боку, забезпечити передбачені бюджетом надходження та, з іншого боку, не створювати надмірного тиску на бізнес, а дозволити компаніям працювати за передбачуваними та прозорими правилами. Асоціація також вкотре хотіла б наголосити на важливості завчасного та поступового прийняття й впровадження будь-яких податкових змін, аби бізнес мав достатньо часу на пристосування до роботи в нових умовах.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати