11 червня 2025, 11:12

В Україні стартувала робота над Держстратегією житлової політики

Пресслужба Міністерства розвитку громад та територій України

10 червня 2025 року відбулася перша Установча зустріч засідання робочої групи щодо розробки Державної стратегії житлової політики. Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Управління спадковим майном: що треба знати".

Віцепремʼєр-міністр з відновлення України - міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба наголосив, що Державна стратегія має стати системним документом, що визначатиме нову модель житлової політики в Україні.

"Ми добре усвідомлюємо, в яких умовах формуємо цю політику. На сьогодні пошкоджено або знищено понад 2 мільйони домогосподарств – це 13% усього житлового фонду країни. У країні — понад 4,6 мільйона внутрішньо переміщених осіб. Сотні тисяч родин втратили житло повністю. Саме тому житлова політика має змінити фокус. Ми маємо створити систему. Відкрите, чесне, збалансоване поле, де кожен – молодь, військові, родини з дітьми, ветерани, ВПО – розуміє, які є можливості, як ними скористатися, і що гарантує держава", – зазначив він.

За його словами, мета майбутньої стратегії забезпечити:

  • реальну доступність житла – через розвиток орендного ринку, запуск ефективних фінансово-кредитних інструментів, удосконалення іпотечних програм;
  • справедливу участь держави в розв'язанні житлових питань для ветеранів, військових, ВПО, багатодітних родин, молоді;
  • розвиток інституційної спроможності місцевої влади – громади мають отримати дієві інструменти для реалізації житлової політики на місцях;
  • залучення міжнародних партнерів, бізнесу, експертного середовища – для формування збалансованої, сталої моделі.

Як зазначається, на рівні уряду вже створено міжвідомчу робочу групу, яка відповідатиме за підготовку проєкту стратегії, узагальнення пропозицій і напрацювання рішень. Робота координуватиметься Керівним комітетом під головуванням Віцепрем’єр-міністра.

Водночас функціонуватиме Технічна робоча група, що займатиметься аналітикою, консультаціями та розробкою змістових блоків.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати