16 серпня 2022, 11:25

Без переможця: комісія з відбору керівника АРМА наважилася відмовити усім кандидатам

ТІ Україна

15 серпня комісія з обрання Голови Агентства з розшуку та менеджменту активів мала визначити переможця конкурсу, однак за результатами голосування жоден з семи кандидатів не набрав необхідних шести голосів. Тепер Кабінет Міністрів України має вирішити, що далі робити з конкурсом. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "До АРМА передали арештовані активи на суму 500 млн грн"

Таке рішення виважене та абсолютно законне, адже першочергове завдання членів комісії — знайти професійного і доброчесного керівника. Якщо жоден з кандидатів не відповідає таким вимогам, комісія має право не підтримати нікого. 

На думку ТІ Україна, тривале очікування нового голови Агентства виправдане, оскільки у випадку призначення одного з чинних претендентів існують високі ризики невідповідного менеджментуПодібну позицію озвучили й в Європейському союзі.  Глава представництва ЄС в Україн Матті Маасікас наголосив, що важливо, аби АРМА очолила “людина з необхідними професійними компетенціями включно з доброчесністю високого рівня. Якщо цього можна досягти лише шляхом повторного оголошення процесу відбору, ЄС матиме повне розуміння для такого підходу”.

Чому комісія не знайшла гідного кандидата? 

Конкурс був проблемним від початку. Комісію сформували з третьої спроби. Згодом члени комісії затягнули оприлюднення порядку проведення конкурсу та регламент своєї роботи аж до дедлайну подачі документів. Внаслідок цього лише 12 правників подали документи. Це вкрай низька залученість у порівнянні з іншими конкурсами. Наприклад, на керівника НАЗК у 2019 році подалося 32 кандидати, а на головного антикорупційного прокурора у 2020-му — 111.

Під час співбесід комісії не вдалося позбутися сумнівів щодо доброчесності та професійності претендентів. Так, до Дмитра Жоравовича, нинішнього т.в.о. АРМА, і екскерівника юридичного управління АРМА Андрія Потьомкіна були питання щодо сумнівних професійних досягнень за час своєї роботи в органі. Натомість щодо Володимира Павленка (ексзаступника голови АРМА) і Ірини Гуменюк (екскерівниці Центрального міжрегіонального територіального управління АРМА) — щодо фігурування у кримінальних провадженнях. 

Які подальші кроки влади та прогнози —  читайте на сайті ТІ Україна.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати