BBC виграла позов про порушення торговельної марки проти веб-сайту викладання англійської мови в Китаї, який використовував логотип мовника на своєму веб-сайті, у додатках та облікових записах соціальних мереж.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: ««Свинка Пеппа» змінює власника. Hasbro виклав 4 млрд доларів».
Брита́нська Телерадіомо́вна Корпора́ція (англ. British Broadcasting Corporation, абревіатура ВВС) - британська компанія суспільного телерадіомовлення. За кількістю слухачів найбільша телерадіомовна компанія у світі. У штаті корпорації працює більш ніж 26 000 осіб у всьому світі, в тому числі і в Україні. Керуючий орган корпорації - «Бі-Бі-Сі Траст», однак в її установчих документах зазначено, що компанія незалежна від стороннього впливу й підзвітна тільки перед глядачами та слухачами. Основний девіз компанії - «Інформувати, навчати і розважати». Річний бюджет складає 4 млрд фунтів.
За повідомленнями місцевих державних ЗМІ, народний суд Хайдана присудив відшкодування збитків громадському мовнику Великобританії в розмірі 1 млн юанів (144 тис. дол. США).
BBC подала до суду на Beijing iYuba Technology в лютому 2019 р., пославшись на несанкціоноване відтворення її логотипу на веб-сайті iYuba, в акаунті WeChat, а також на п'ять додатків, розроблених китайською компанією. Мовник зажадав відшкодування збитків у розмірі 500 000 юанів (72 000 дол. США), а також судової заборони на використання iYuba своєї торгової марки.
Beijing iYuba Tech розробляє додатки для вивчення англійської мови. Суд встановив, що логотипи, які використовуються iYuba, створювали таке ж загальне враження, що і логотип BBC, незважаючи на невеликі відмінності в кольорі і поданні, а також додаванні таких слів, як «англійська». У BBC стверджували, що схожість з власним логотипом може створити хибне враження, що вона пов'язана зі службами iYuba Tech.
За повідомленням британської телекомпанії, листи про припинення порушення і відмову від використання китайською компанією були проігноровані, що призвело до судового позову.
Це судове рішення є ще однією гучною перемогою для іноземних власників інтелектуальної власності в Китаї, що послідувала через кілька днів після того, як компанія «Свинка Пеппа» (Peppa Pig) успішно подала до суду на місцевого постачальника за порушення авторських прав.
Джерело