Австралія має внести до парламенту законопроєкт, який змусить Facebook і Google оплачувати публікацію новин. Про це повідомляє веб-сайт BBC.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Австралійський уряд заявив, що це, можливо, перший у світі закон, що передбачає процес переговорів щодо видання новин та справедливих платежів за цю роботу. «У даний час дисбаланс влади сприяє великим технологічним фірмам», — заявив уряд.
Читайте також: "ЄС посилив правила експорту технологій кіберспостереження"
Технічні гіганти рішуче виступили проти закону, який, на їх думку, зашкодить доступу читачів до новинної інформації. Facebook погрожував зупинити можливість австралійських користувачів обмінюватися новинами на своїй платформі, якщо закон буде прийнятий. Google заявив, що його пошукові послуги будуть значно гіршими у випадку введення таких змін. Компанія розгорнула масштабну рекламну кампанію в Австралії, стверджуючи, що закон може нашкодити.
Оскільки в останні роки все більше читачів переходить в інтернет, технічні гіганти стикаються з міжнародними закликами платити більше за новини, які розміщені на їх платформах. По суті, закон передбачає окремий переговорний процес між видавцями новин та платформами щодо вмісту, який з’являється в їхніх стрічках новин та результатах пошуку. Цей закон змусив би приймати рішення шляхом «арбітражу остаточної пропозиції», де якщо через місяці угоди не буде укладено, кожна сторона (наприклад, газета та Facebook) представлятиме свою пропозицію незалежним суддям для прийняття рішення.
Якщо технічні гіганти не виконують вимоги за законом, їм загрожує штраф у розмірі до 10 млн австралійських доларів (5,5 млн фунтів стерлінгів; $7,4), що становить 10% від їхнього австралійського обороту або втричі більше, ніж вони отримали.
«Це величезна реформа. І світ спостерігає за тим, що відбувається тут, в Австралії», — заявив скарбник Джош Фрайденберг. Він сказав, що потужна та різноманітна медіа-індустрія є «життєво важливою для нашої демократії».
Законопроєкт буде внесений до Палати представників цього тижня, але навряд чи буде прийнятий до нового року. Так повідомляють місцеві ЗМІ.
За повідомленням уряду, з 2005 р. в австралійських друкованих ЗМІ спостерігається зниження доходів від реклами на 75%. Цього року кілька австралійських служб новин припинили роботу або скоротили робочі місця.