09 грудня 2020, 10:00

ЄС посилив правила експорту технологій кіберспостереження

Законодавці ЄС та Європейська рада уклали попередню угоду щодо оновлення контролю над так званими товарами подвійного використання, такими як технологія розпізнавання облич та шпигунське програмне забезпечення, щоб запобігти їх використанню для порушення прав людини. До технологій подвійного використання також включають високопродуктивні комп'ютери, безпілотники та певні хімічні речовини, повідомляє веб-сайт Euronews.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Великобританія змінює положення закону про азартні ігри".

Згідно з новими правилами, європейським компаніям доведеться подавати заявки на отримання державних ліцензій на експорт певної продукції. Така продукція повинна відповідати критеріям, які були посилені, щоб включити необхідність розгляду того, чи несе їхній продаж ризик для прав людини. Країни ЄС також повинні бути більш прозорими, публічно розкриваючи деталі щодо виданих ними експортних ліцензій, а також повинні мати змогу швидко змінювати правила, щоб охопити нові технології.

"Сьогодні ми встановили перемогу в боротьбі за глобальні права людини. Ми дали важливий приклад для наслідування іншим демократіям, — зазначила в заяві депутат Європейського парламенту Маркета Грегорова, яка була однією з провідних учасниць переговорів. — Авторитарні режими більше не зможуть таємно взяти до рук механізми європейського кіберспостереження".

Поточні правила були запроваджені у 2009 р. У заяві Ради ЄС зазначено, що систему потрібно "адаптувати до мінливих технологічних, економічних та політичних обставин". Міністр економіки Німеччини Пітер Альтмаєр сказав, що нові правила встановлюють правильний баланс між посиленням конкурентоспроможності ЄС шляхом забезпечення власних інтересів та просуванням прав людини.

Правозахисні організації закликають ЄС контролювати правила експорту. У нещодавній доповіді Аmnesty International зазначено, що чинні норми не завжди враховують динаміку спостереження, що швидко змінюється, виникають нові ризики, які створює нова технологія цифрового нагляду.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати