04 липня 2020, 11:15

Аудит реєстрів податкової служби виявив корупційну схему, - Мінцифри

Прес-служба Мінцифри

Міністерство цифрової трансформації спільно з СБУ, за сприяння Міністерства фінансів та Державної податкової служби провели аудит податкової системи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Апеляційні суди приймають цифрові документи у застосунку Дія".

Про результати аудиту повідомили віцепрем'єр-міністра та очільник Мінцифри Михайло Федоров та Євген Олейніков, заступник Голови Державної податкової служби України, зазначає прес-служба Мінцифри.

"Податкова сфера через значні обсяги коштів та прямий контакт з бізнесом завжди була однією з найбільш корумпованих та закритих. Саме тому цифрова трансформація податкової – один із першочергових пріоритетів Мінцифри", - ідеться у повідомленні.

Так, за результатами аудиту реєстрів виявлено податкову схему, що завдавала збитків державному бюджету України на 2 млрд. гривень щомісячно і стала однією з наймасштабніших в історії України. Схема полягала у протиправному формуванні сум податкових кредитів з ПДВ. Посадові особи центральної та регіональних органів податкової служби, причетні до здійснення злочину зараз знаходяться під слідством. Наразі цим питанням займається СБУ з відповідними правоохоронними органами.

"За результатами аудиту, схему було зупинено. Це перші кроки цифрової трансформації податкової. Ліквідація всіх корупційних ризиків можлива лише за умови подальшого впровадження цифрових інструментів", - зазначили у відомстві.

Зазначається, що цього року Мінцифри планує запровадити електронну взаємодію з митницею для можливості відстеження товарів одразу після перетину кордону. Серед інших пріоритетних проектів цього року є запровадження електронного акцизу та програмного РРО, що у свою чергу дозволить автоматизувати контроль за обігом підакцизних товарів та запровадити електронний чек.

Крім цього, планується запустити єдину електронну звітність та єдиний рахунок, провести реформу реєстрів та подальшу автоматизацію управлінських рішень. Усе це дозволить знизити ризики виникнення корупційних схем.

Нагадаємо, у Мін'юсті призначено заступника з питань цифрового розвитку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати