03 липня 2023, 10:07

Asters успішно захистила інтереси провідної української компанії в арбітражі ICC

Asters

Asters успішно представила інтереси провідної української компанії у спорі з китайським виробником обладнання, який був остаточно вирішений в Арбітражному суді Міжнародної торгової палати (ICC), Сінгапур. Спір виник у зв'язку з вимогами китайської компанії (позивач) до клієнта Asters (відповідач) про виплату коштів на підставі гарантії, за нібито виданою українською компанією.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Зазначена гарантія нібито видавалась на забезпечення угоди, укладеної між китайською компанією та її контрагентом з Об'єднаних Арабських Еміратів щодо поставки обладнання для будівництва в Україні. Після того, як контрагент китайської компанії не поставив обладнання у строки, передбачені угодою, китайська компанія звернулась до клієнта Asters і, посилаючись на гарантію, вимагала погасити заборгованість.

Однак команді Asters вдалось переконати одноосібного арбітра в тому, що гарантія, на яку посилався позивач, ніколи не видавалась клієнтом фірми та була підробленою. З урахуванням результатів експертизи, призначеною складом арбітражного суду, а також наданих Asters додаткових доказів, арбітр повністю відхилила вимогу позивача про стягнення коштів із клієнта Asters, дійшовши висновку про те, що гарантія не є аутентичним документом.

Крім цього, ухвалюючи рішення на користь клієнта Asters, арбітр відхилила ряд другорядних аргументів позивача, за допомогою яких позивач намагався переконати арбітра в тому, що клієнт Asters втратив право на заперечення дійсності гарантії за англійським та українським правом.

Команда Asters, яка працювала над справою, складалася з партнера Маркіяна Ключковського*, радника Олександра Волкова, юристів Олексія Ізотова та Валерії Якімової. Провідний англійський баристер пан Занніс Маврогордато надавав Asters допомогу з питань англійського права.

*Маркіян Ключковський залишає фірму 01 липня 2023 року у зв'язку з призначенням виконавчим директором міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати