02 квітня 2024, 13:58

АРМА і "Укрнафта" звернулися до РНБО щодо ситуації з видобутку вуглеводнів на Сахалінському родовищі

АРМА

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) та Публічне акціонерне товариство "Укрнафта" закликають Раду національної безпеки і оборони України (РНБО) розв'язати питання використання ПрАТ "ВК "Укрнафтобуріння" спеціального дозволу на період дії режиму воєнного стану для забезпечення надходжень до держбюджету. Про це повідомили в АРМА.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В АРМА закликали до законодавчого розв'язання питання з видобутком на Сахалінському родовищі".

Голова АРМА Олена Дума під час публічного звіту агентства за 2023 рік звернулася до народних депутатів із закликом внести законопроєкт, який би врегулював можливість використання спеціального дозволу на користування надрами та видобуток вуглеводнів на Сахалінському родовищі в Харківській області як такого, що має національне значення, та не допустити припинення мільярдних надходжень до державного бюджету України.

Відповідний законопроєкт зареєстровано у Верховній Раді України 01.04.2024 за №11137.

1 квітня 2024 року АРМА та ПАТ "Укрнафта" з метою забезпечення безперебійного видобутку вуглеводів, постачання газу для населення, а також стабільних надходжень згідно договору управління звернулися зі спільною заявою до РНБО. У заяві зазначено аргументовані пропозиції Національного агентства та ПАТ "Укрнафта", зокрема про прийняття рішень щодо звернення до ВРУ щодо підтримки законопроєкту про внесення змін до Кодексу України про надра щодо можливості надання в період дії режиму воєнного стану спеціального дозволу без проведення аукціону за рішенням РНБО на підставі договору про управління активами, укладеного з АРМА.

В АРМА нагадали, що ПрАТ "ВК "Укрнафтобуріння" володіло спецдозволом на користування надрами та видобуток вуглеводнів на Сахалінському родовищі у Харківській області. Так, рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду спецдозвіл було анульовано, що, заявили в АРМА, поставило під загрозу національні інтереси та енергетичну безпеку держави. Водночас Верховний Суд своєю ухвалою від 12 грудня 2023 року відмовив у провадженні за касаційною скаргою АРМА, а також відмовив у касаційному оскарженні і ПрАТ "ВК "Укрнафтобуріння".

Як зазначається, прогнозовані показники на 2024 рік чистого прибутку ПрАТ "ВК "Укрнафтобуріння", який є джерелом формування доходів держави від управління активами, розрахунково із середніх показників діяльності Товариства за 11 місяців 2023 року складали 6,5 млрд грн.

ПАТ "Укрнафта", АРМА та ПрАТ "ВК "Укрнафтобуріння" закликали народних депутатів України законодавчо дозволити видачу спецдозволу в період дії режиму воєнного стану без проведення аукціону відповідно до рішення РНБО на підставі договору про управління активами, укладеного з Національним агентством.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати