10 червня 2020, 11:40

АПВУ звернулася до Ради Європи щодо реформи примусового виконання судових рішень

Прес-служба АПВУ

8 червня Асоціація приватних виконавців України звернулася з офіційним листом до Комітету Міністрів Ради Європи. В своєму зверненні професійна спільнота приватних виконавців закликає європейську інституцію посприяти проведенню в Україні проєвропейської реформи примусового виконання судових рішень.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Потрібно запроваджувати систему автоматизованого арешту коштів боржника, - АПВУ".

Про це повідомляє прес-служба АПВУ.

"Ми звертаємося до Ради Європи з проханням спільно з іншими міжнародними партнерами звернутись з вимогою до органів влади України щодо запровадження першочергових кроків, необхідних для наближення України до досвіду європейських країн, які мають приватні або "змішані" системи примусового виконання", - зазначено в листі АПВУ. Крім цього, там перелічено сім першочергових кроків:

1. Запобігання конфлікту інтересів з боку Міністерства юстиції, який виконує подвійну роль регулятора/контролюючого органу та конкурента приватних виконавців, враховуючи деякі спільні регуляторні функції Міністерства та АПВУ.

2. Розширення повноважень приватних виконавців щодо виконання судових рішень стосовно державних підприємств і компаній (компанії, з часткою держави більше 25%), стягнення адміністративних штрафів тощо.

3. Скасування всіх мораторіїв на виконання рішень щодо державних підприємств. Дозволити виконання щодо будь-яких активів боржника та продовження 6-місячного терміну для забезпечення накладення стягнення на будь-які матеріальні активи боржників-державних підприємств.

4. Наближення мандатів приватних виконавців та їхніх помічників у законодавстві та на практиці.

5. Удосконалення автоматизованої системи ведення справ (АСВП), розробка автоматизованої системи блокування банківських рахунків. Створення якісних реєстрів прав власності та юридичних осіб.

6. Переоцінка ролі суду при здійсненні судового контролю за виконавчим провадженням так, щоб він допомагав, а не перешкоджав виконанню.

7. Розширення доступу кредиторів з малими розміром вимог до послуг приватних виконавців.  

"Спільно з Радою Європи та іншими міжнародними партнерами ми готові надати підтримку органам влади у визначенні короткострокових та довгострокових стратегічних цілей у сфері виконання судових рішень зокрема, та секторі правосуддя в цілому, тим самим сприяючи не лише зміцненню верховенства права, а також покращенню бізнес-клімату та соціально-економічному добробуту в Україні, без яких забезпечення захисту прав людини в країні залишатиметься ілюзорною метою", - вказано в листі АПВУ.

Читайте також: "АПВУ оголосила конкурс на посаду дисциплінарного уповноваженого".

Як зазначається, 9 червня АПВУ отримала підтвердження зі Страсбургу, що Лист отримали і його розглянуть на засіданні Комітету Міністрів Ради Європи, що відбудеться в вересні поточного року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати