26 жовтня голова АПВУ Сергій Ніколаєв від імені професійної спільноти офіційно звернувся до заступника Міністра юстиції України з питань виконавчої служби, голови Дисциплінарної комісії приватних виконавців Андрія Гайченко з двома пропозиціями.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Щоб збільшити ефективність ДВС, потрібно прийняти за основу законопроект про виконавче провадження, - АПВУ"
Перша – дозволити приватним виконавцями приймати участь в засідання Дисциплінарної комісії в режимі відеоконференції зі зручного для них місця, не відвідуючи міжрегіональні управління Міністерства юстиції.
«Постановою Кабінету Міністрів України № 956 від 13.10.2020 р. було продовжено дію карантинних обмежень в країні до 31.12.2020 р. При цьому щодня фіксуються нові «антирекорди» щодо кількості хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 та очевидним є значне загострення епідеміологічної ситуації в країні. При цьому Дисциплінарна комісія продовжує практику запрошення приватних виконавців, стосовно яких надійшли подання про притягнення їх до дисциплінарної відповідальності, до міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України для участі в засіданні комісії у режимі відеоконференції. Вважаємо, що у наявних складних епідеміологічних умовах подібна практика є невиправданою та такою, що наражає на небезпеку зараження коронавірусною інфекцією як відповідних приватних виконавців, так і співробітників міжрегіональних управлінь. Тому, звертаємося до Вас з пропозицією дозволити приватним виконавцям, запрошеним на Дисциплінарну комісію, брати участь у засіданні в режимі відеоконференції зі зручного для них місця (наприклад, з робочого місця в офісі приватного виконавця)», - сказано в офіційному зверненні за підписом голови АПВУ Сергія Ніколаєва.
Друга – надати можливість представнику АПВУ брати участь у засіданнях Дисциплінарної комісії в режимі відеоконференції. Це сприятиме «захисту професійних прав приватних виконавців, а також аналізу та узагальнення дисциплінарної практики щодо приватних виконавців та підготовки і поширення у професійній спільноті відповідних рекомендацій».
Нагадаємо, КЦС ВС роз’яснив територіальну підсудність спорів за цивільним позовом до виконавців.