09 липня 2020, 16:15

АПУ: підсумки онлайн-зустрічі із Денисом Монастирським

Асоціація правників України

В межах серії вебінарів із високопосадовцями Асоціації правників України відбулася онлайн-зустріч із Головою Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Денисом Монастирським. Модерував обговорення Денис Бугай, Президент Асоціації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Вебінар від АПУ: "COVID-19: Вплив карантину на міжнародну сільськогосподарську торгівлю"".

Які плани Комітету?

Голова Комітету зазначив про те, що план роботи Комітету нещодавно був затверджений. Горизонт планування – 6-12 місяців. Працюючи над документом, парламентарі намагалися підійти чітко й виважено.

Наразі у парламенті зареєстровано кілька десятків законопроєктів щодо внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України, проте значна кількість із них є фрагментарними.

"Восени спільно з Офісом Генерального прокурора буде запропоновано декілька ініціатив", - зауважив депутат.

Наразі комплексні зміни до КПК України не плануються. Робочі групи попереднього скликання парламенту підготували якісні матеріали, з якими працюють народні депутати.

Разом із тим Денис Монастирський відзначив, що окремі норми Кодексу потребують їхньої актуалізації, зокрема, питання електронних доказів. Проте зміни до КПК України мають бути виваженими. Прийняття нового КПК України найближчим часом не планується.

Суд присяжних

Питання суду присяжних в Україні є актуальним. Нещодавно були затверджені Рекомендації спільних комітетських слухань на тему: "Перспективи розвитку, проблематика формування та функціонування інституту присяжних в Україні".

Голова Комітету висловив переконання, що суд присяжних має бути запроваджений у класичному варіанті. Обсяг повноважень присяжних має бути переглянуто. Крім того, важливим є питання фінансової винагороди присяжних.

Реформа прокуратури

Активної роботи над новою редакцією Закону "Про прокуратуру" не ведеться. Денис Монастирський зауважив про те, що реформування органів правопорядку має бути послідовим: спершу – прокуратура, потім Служба безпеки України. Комітет парламенту з питань національної безпеки, оборони та розвідки готує законопроєкт про СБУ до 2 читання.

Чи очікувати на реформу поліції?

Реформування поліції – компетенція Міністерства внутрішніх справ, яка не потребує участі парламенту.

Не дивлячись на те, що значні зміни не плануються, найближчим часом окремих із них не уникнути через набуття чинності Закону про кримінальні проступки. Крім того, реформа децентралізації вплине на розподіл функцій у підрозділах поліції.

Перспективи впровадження e-Case в Україні

В Україні планується впровадження e-Case. У процесі роботи перебуває проєкт із Національним антикорупційним бюро України і Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, підтримку якому надають західні партнери.

Депутат зауважив, що була дискусія стосовно доцільності зміни законодавства для запуску e-Case. Продовжуючи, він зазначив, що наразі розглядається дві концепції функціонування цього інституту: складання письмових документів і їхнє сканування у базу або ж складання електронних документів.

Денис Монастирський переконаний, що запровадження e-Case може принести позитивні зміни для кримінального процесу.

Регулювання приватної детективної діяльності: чи на часі?

Ринок детективних послуг вже існує. Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності висловив думку, що такий ринок має бути врегульований. Основна дискусія наразі зосереджена навколо питання щодо визначення регулятором Міністерства внутрішніх справ чи Міністерства юстиції.

Денис Монастирський звернувся до правничої спільноти із закликом надавати експертні оцінки щодо законодавчих ініціатив.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати