02 лютого 2022, 13:05

Апеляційний суд залишив в силі постанову щодо водія, який відмовився пройти наркоконтроль

Пресслужба Хмельницького апеляційного суду

Автомобіль BMW 320І патрульні поліцейські зупинили увечері 7 лютого 2021 року на вул. Тернопільській у Хмельницькому. У водія були явні ознаки наркотичного сп’яніння (звуженні зіниці очей, що не реагують на світло, сповільненість мови, почервоніння обличчя). Однак пройти огляд у медичному закладі він відмовився. Факт відмови підтвердили двоє свідків.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє пресслужба Хмельницького апеляційного суду.

Цього водія вже кілька разів притягували до адмінвідповідальності за статтею 130 КУпАП (у січні й березні 2020 року – за керування автомобілем в стані наркотичного сп’яніння, у квітні 2020 року та у січні 2021 року – за відмову від проходження огляду на стан наркотичного сп`яніння).

Хмельницький міськрайонний суд визнав його винним у відмові від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп`яніння, що вчинила особа, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за статтею 130 КУпАП (частина 3 статті 130 КУпАП), наклав на нього 40800 гривень штрафу й на 10 років позбавив права керування транспортними засобами, без оплатного вилучення ТЗ.

Не погоджуючись з постановою, водій BMW 320І подав апеляційну скаргу, в якій просив її скасувати, а провадження у справі закрити. На його думку, поліцейські порушили встановлений законом порядок огляду на стан наркотичного сп`яніння, оскільки не пропонували пройти його на місці зупинки з використанням спеціальних технічних засобів.

Апеляційний суд визнав доводи апелянта надуманими й такими, що спростовуються доказами у справі (протоколом про адмінправопорушення, показаннями свідків, копіями постанов суду, відеозаписом події).

ХАС зауважує, що перевірка на стан наркотичного сп`яніння проводиться лише в медичних закладах, які мають право на проведення лабораторного дослідження біоматеріалу. Тому, якщо є підстави уважати, що водій під дією наркотиків, поліцейський повинен направити його до найближчого закладу охорони здоров`я. Такий алгоритм визначає Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

«Оскільки у [апелянта] працівники поліції виявили ознаки наркотичного сп`яніння, які передбачені в пункті 4 розділу I Інструкції №1452/735 від 09.11.2015 року, на місці зупинки транспортного засобу, однак провести такий огляд за допомогою лабораторного дослідження біоматеріалу на місці неможливо, тому працівники поліції обґрунтовано пропонували йому пройти такий у медичному закладі в лікаря-нарколога», – зазначає апеляційний суд.

Відтак ХАС залишає постанову Хмельницького міськрайонного суду без змін, а апеляційну скаргу водія – без задоволення.

З повним текстом постанови апеляційного суду можна ознайомитися у ЄДРСР.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати