01 березня 2024, 15:45

Андрій Костін: Вторгнення призвело до пошкодження або знищення понад 900 об'єктів культурної спадщини

Пресслужба Офісу Генпрокурора

Генеральний прокурор України Андрій Костін під час міжнародної конференції високого рівня U4J. United for Heritage заявив, що повномасштабне вторгнення вже призвело до пошкодження або знищення понад 900 об'єктів культурної спадщини України. Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ККС ВС розглянув перше кримінальне провадження щодо порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України)".

"Значна частина злочинної політики росії спрямована на намагання стерти нашу національну ідентичність та культуру. Повномасштабне вторгнення вже призвело до пошкодження або знищення понад 900 об'єктів культурної спадщини. Оцінки збитків, завданих війною культурі України, сягають 19 мільярдів доларів США", – сказав він.

Генпрокурор повідомив, що наразі здійснюється понад 60 розслідувань щодо злочинів проти культурної спадщини: "Масштабність і цілеспрямованість цих злочинів є ще одним свідченням намірів Кремля здійснити геноцид проти українського народу. Саме так виглядає геноцид. Це намір кожного дня вбивати наших громадян. Це намір позбавити нас майбутнього, навмисно вкрадаючи в України десятки тисяч наших дітей. І це намір намагатися стерти нашу історію, знищуючи нашу культурну спадщину. Тому сьогодні ми об'єднані заради того, щоб весь світ знав, що росія буде покарана за всі воєнні злочини, коли й де б вона їх не вчиняла".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати