22 лютого 2021, 15:21

АМКУ виграв справу проти Адміністрації морських портів у Верховному Суді

Прес-служба АМКУ

Всі три судові інстанції підтвердили правомірність висновків Тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного комітету України у рішенні від 9 грудня 2019 року № 93-р/тк про порушення ДП  «Адміністрація морських портів України» законодавства про захист економічної конкуренції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ дозволив Сільпо придбати торговельну мережу Фуршет"

Як було встановлено органами Комітету ДП «Адміністрація морських портів України» протягом 2017 та 2018 років стягувало із судновласників, додаткові кошти за такі послуги, які вже були оплачені ними у складі корабельного збору:

  • за послуги з оформлення приходу суден в морські порти України;
  • за послуги з оформлення виходу суден з морських портів України;
  •  за послуги з перевірки суден на відповідність вимогам Міжнародного кодексу з охорони суден і портових засобів.

Ці дії ДП «Адміністрація морських портів України» визнано порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку. 

На Підприємство накладено штраф у розмірі 5,5 млн. грн.

Верховний Суд 18 лютого 2021 року остаточно відмовив ДП «Адміністрація морських портів України» у позові про скасування рішення Тимчасової адміністративної колегії Комітету.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати