До Комітету почала надходити інформація про практично одночасне попередження так званих «медіагруп», які володіють найбільш рейтинговоми телеканалами, про розірвання договорів з окремими провайдерами. При цьому причини розірвання договорів не вказуються.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "АМКУ дозволив Datagroup придбати три телекомунікаційні компанії"
Про це повідомляє пресслужба АМКУ.
Провайдери програмної послуги здійснюють ретрансляцію програм телеканалів на підставі укладених з мовниками/телерадіоорганізаціями договорів.
Основні телеканали, які користуються найбільшою популярністю серед населення –«1+1», «2+2», «ТЕТ», «ПлюсПлюс», «Бігуді», «Уніан»,«Україна», НЛО TV, Індиго TV, СТБ, ICTV, НОИЙ КАНАЛ, ОЦЕ, М1, М2, «ІНТЕР», «К1», «К2», «НТН», «Мега», «Ентер-Фільм», «ПІКСЕЛЬ TV», ZOOM – належать медіагрупам України, відомими під назвами «1+1 Media», «Медіа Група Україна», «StarLightMedia», «Inter Media Group».
Зазвичай визначальним у виборі провайдера для споживачів є можливість придбання програм телеканалів, до яких глядачі вже звикли.
Ці рейтингові програми телеканалів є основним «товаром» для провайдерів, оскільки вони належать до найпопулярніших серед населення.
Якщо договори будуть розірвані, то провайдери, які надають своїм абонентам послуги кабельного телебачення, не зможуть включати ці телеканали для своїх абонентів.
Тому провайдери, які мають право на ретрансляцію програм телеканалів медіагруп, можуть мати конкурентні переваги над іншими провайдерами, які такого права не матимуть.
Такі одночасні/схожі дії медіагруп можуть бути кваліфіковані як антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання.
Комітет, з метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції надав ТОВ «1+1 Інтернет», ТОВ «МЕДІА ГРУПА УКРАЇНИ», ТОВ «Старлайт Діджитал» та ТОВ «Національний контент центр», які від імені медіагруп укладають договори з провайдерами, рекомендації – утриматися від одночасного/синхронного безпідставного припинення договорів з провайдерами.