10 лютого 2022, 13:56

АМКУ погодив Тернопільській міськраді умови підтримки місцевих перевізників

Пресслужба АМКУ

9 лютого 2022 року Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України ухвалила рішення за результатом розгляду повідомлення про нову  державну допомогу Управління транспортних мереж та зв’язку Тернопільської міської ради.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Президент України призначив Сергія Шершуна державним уповноваженим АМКУ"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Підтримка здійснюється в рамках реалізації Програми розвитку пасажирського транспорту на 2021 – 2023 роки. Затверджений обсяг компенсації – 401 868 900 грн.

Під час розгляду повідомлення було з’ясовано, що в місті Тернополі послуги перевезення пасажирів надаються 10 перевізниками, обраними за результатом проведення конкурсу, з яких 8 приватних та 2 комунальних підприємства. Надавач планує здійснювати компенсацію витрат перевізників, у формі покілометрової оплати за надані транспортні послуги. 

Надавачем зазначено, що така підтримка стимулюватиме розвиток транспортних послуг, оскільки перевізники не залежатимуть від кількості перевезених пасажирів, а отримуватимуть плату за кількість здійснених рейсів. Це своєю чергою гарантуватиме регулярність руху транспорту, дасть змогу запровадити єдину систему оплати проїзду та гнучкіші тарифи. Також у міської влади з’явиться можливість планувати та узгоджувати маршрути.

Комітету було надано Порядок розрахунку за надані транспортні послуги, який визначає механізм оплати перевізникам компенсаційних коштів за розрахунковим тарифом - вартість пробігу однієї одиниці рухомого складу з пасажирами на відстань в один кілометр.

Підтримка буде надаватися всім перевізникам, незалежно від форми власності, тобто суб’єкти господарювання будуть працювати на рівних умовах та мати єдиний прозорий механізм розрахунку та  отримання компенсації за надані послуги.

Тимчасовою адміністративною колегією встановлено, що умови надання державної підтримки відповідають критеріям Altmark, така підтримка не створює переваг для окремих суб’єктів господарювання та не спотворює економічну конкуренцію.

Проаналізувавши отриману інформацію, Тимчасова адміністративна  колегія АМКУ визначила, що зазначена підтримка перевізникам не є державною допомогою.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати