16 вересня 2021, 16:52

АМКУ оштрафував Ощадбанк на майже 14 млн грн за концентрацію без дозволу

Пресслужба АМКУ

Cьогодні, 16 вересня 2021 року, Антимонопольний комітет України на своєму засіданні ухвалив рішення про накладення штрафу у розмірі 13 881 615 гривень на акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» за здійснення концентрації без дозволу Комітету.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Битва за конкуренцію: як АМКУ боровся з державним монополізмом"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Порушення Ощадбанку полягало у набутті у власність цілісного майнового комплексу споруд «Рибного ярмарку та комплексу по зберіганню, виробництву продуктів харчування для ТОВ «Логістик центр «Скандинавія», без отримання обов’язкового дозволу Антимонопольного комітету.

При визначенні розміру штрафу Комітет врахував, що АТ «Державний ощадний банк України» факт вчинення ним порушення не визнав і перешкоджав розслідуванню. А саме: банк не співпрацював з органами Комітету, не сприяв з’ясуванню обставин справи, ігнорував необхідність надання відповіді на вимогу АМКУ, що надсилалася в рамках розслідування.  

Через таке перешкоджання розслідуванню збір доказів у справі тривав майже 4 роки.  

Зауважимо, що законодавством не передбачено звільнення банківських установ від необхідності отримувати дозвіл на концентрацію (за виключенням ситуацій, передбачених пунктом 5 частини третьої статті 22 ЗУ «Про захист економічної конкуренції»).

У той же час наголошуємо, що Ощадбанк міг уникнути таких значних санкцій, вчасно отримавши дозвіл Комітету на концентрацію. 

Нагадаємо, у 2020 році Тимчасова адміністративна колегія АМКУ вже штрафувала АТ «Державний ощадний банк України» на 1 057 865 грн за неподання інформації на вимогу державного уповноваженого у встановлений ним строк.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати