03 липня 2020, 18:06

АМКУ оштрафував фармкомпанію на пів мільйона за рекламу ліків від коронавірусу

Прес-служба АМКУ

Антимонопольний комітет України виніс рішення у справі ТОВ "Юрія-фарм" за поширення у рекламному ролику свого препарату неправдивої інформації про його здатність боротися з коронавірусами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРУ звільнила голову Антимонопольного комітету України".

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

"Такими діями підприємство порушило конкурентне законодавство, вводило в оману споживачів та могло отримало конкурентну перевагу над іншими виробниками лікарських засобів, які не поширювали неправдивих відомостей про лікувальні властивості власних препаратів", - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що у рамках постійного моніторингу порушень законодавства про захист від недобросовісної конкуренції у рекламі лікарських засобів АМКУ виявив на ТВ каналі 1+1 ролик засобу "Декасан", у якому поширювалась інформація, що він "Діє на всі складні віруси, включаючи коронавіруси!".

Однак жодної інформації про такі властивості не було в інструкції "Декасану". Так само були відсутні будь-які клінічні дослідження, які б підтвердили лікувальний або профілактичний ефект препарату щодо хвороби Covid-19. Окрім цього, дані про лікування або профілактику коронавірусу цим засобом не відповідають офіційній інформації Всесвітньої організації охорони здоров’я і Міністерства охорони здоров’я України.

Таким чином, АМКУ прийняв рішення визнати, що ТОВ "Юрія-фарм" вчинило порушення, передбачене статтею 15 Закону "Про захист від недобросовісної конкуренції" у вигляді повідомлення неправдивих відомостей у рекламному ролику лікарського засобу "Декасан" без належного обґрунтування відповідно до чинного законодавства. Зокрема, без наявності офіційних рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України щодо його застосування.

За це порушення на ТОВ "Юрія-фарм" накладено штраф у розмірі 528 тисяч гривень. Штраф підлягає сплаті у двомісячний строк з дня одержання рішення.

Нагадаємо, Рада прийняла закон щодо залучення педагогів та інтернів до надання меддопомоги.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати