25 серпня 2020, 16:54

АМКУ наклав 52 тис. грн штрафів на виробника колготок за копіювання дизайну упаковок

Прес-служба АМКУ

Антимонопольний комітет України наклав штрафи на виробника колготок - ТОВ "АНІТА КО" - за  порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції у вигляді використання без відповідного дозволу оформлення упаковок та поширення інформації, що вводить в оману споживачів. Порушникові доведеться сплатити до бюджету 52 тисячі гривень.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ посилює моніторинг ринку нафтопродуктів".

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Багато підприємців бажають заробити за рахунок популярніших торгових марок. Не став виключенням і ринок панчішно-шкарпеткових виробів. До АМКУ надійшла заява від білоруської СТОВ "КОНТЕ СПА" щодо неправомірного використання ТОВ "АНІТА КО" дизайну упаковок колготок та поширення компанією інформації, що вводить в оману.

Під час розгляду справи спеціалісти Комітету з’ясували, що СТОВ "КОНТЕ СПА" на території України реалізує колготки  під торговельною маркою "Conte" з унікальним стилем оформленням упаковок ще з 2014 року. На них, серед іншого, зображено міжнародний сертифікат Confidence in textiles, який підтверджує якість тканин та текстильних виробів. Компанія виявила, що на ринку України продаються колготки з дизайном упаковок, які імітують їхній власний, але з іншою назвою - "Anita" - від ТОВ "АНІТА КО", зареєстрованого лише 2016 року.

Порівняльний аналіз, зроблений у ході розслідування, підтвердив, що композиція основних елементів упаковок, кольорова гамма, зовнішній вигляд, розміщення фото, позначень, символів та зображувальних елементів на упаковках є дуже схожими. Також продукція ТОВ "АНІТА КО" містила сертифікаційний знак "Confidence in textile "OEKO-TEX".

Результати експертизи об’єктів інтелектуальної власності дали всі підстави вважати, що дії ТОВ "АНІТА КО" з використання оформлення упаковок продукції, яке наслідує оригінальне оформлення упаковок продукції  СТОВ "КОНТЕ СПА", не може бути випадковим. Такі дії були вчинені свідомо з метою створення умов для сплутування споживачем продукції. Також виявилося, що у відповідному реєстрі сертифікації на сайті OEKO-TEX взагалі відсутня інформація щодо отримання "АНІТА КО" для продукції під торговою маркою "Anita" знаку якості та безпечності.

Враховуючи вищезазначене, АМКУ визнав, що ТОВ "АНІТА КО" порушило законодавство про захист від недобросовісної конкуренції: використовувало без дозволу "КОНТЕ СПА" схоже оформлення упаковок панчішно-шкарпеткових виробів, а також поширювало неправдиву інформацію про виробника продукції та про отримання знаку якості та безпеки. Як наслідок - прийнято рішення накласти на компанію штрафи у сукупному розмірі 52 тисячі гривень. Підприємство також зобов’язали припинити всі вищевказані порушення.

Нагадаємо, АМКУ розпочав справу проти групи компаній ROSHEN.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати