21 серпня 2020, 11:52

АМКУ розпочав справу проти групи компаній ROSHEN

Прес-служба АМКУ

АМКУ розпочав справу проти суб’єктів господарювання, які входять до складу групи компаній ROSHEN, за ознаками зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку патоки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ рекомендує Укртрансгазу перерахувати вартість послуг для держпідприємства".

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Зазначається, що найбільшими вітчизняними виробниками патоки крохмальної кукурудзяної (сиропів) є суб’єкти господарювання, які  входять до складу групи ROSHEN.

Група ROSHEN протягом 2018 - 2019 років мала структурні ознаки монопольного (домінуючого) становища на цьому товарному ринку.

Зокрема, за наявною в АМКУ інформацією, в ході ведення своєї господарської діяльності група ROSHEN протягом 2018 року встановлювала різні ціни, а також різні умови придбання патоки для певної групи споживачів - кондитерських фабрик.

У 2019 році, посиливши ринкову владу у зв’язку з забороною імпорту з Російської Федерації патоки (сиропів), група ROSHEN підвищила ціни на патоку власного виробництва для всіх покупців, які були об’єктом цінового аналізу.

Так, при цьому під час дослідження, що передувало початку справи, АМКУ не було встановлено об’єктивних причин для підвищення цін цією групою.

Такі дії групи ROSHEN по відношенню до суб’єктів господарювання - конкурентів на ринках кондитерських виробів (у тому числі і Кондитерської корпорації "РОШЕН"), могли призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції між ними.

"АМКУ починає розслідування, збір та аналіз доказів у справі", - ідеться у повідомленні.

Нагадаємо, Ольгу Музиченко призначено державним уповноваженим АМКУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати