04 квітня 2024, 18:31

АМКУ надав роз’яснення щодо визначення суб’єкта оціночної діяльності у сфері оцінки земель

Пресслужба АМКУ

Антимонопольний комітет України прийняв рекомендаційні роз’яснення, що визначають підходи, які рекомендується застосовувати органам місцевого самоврядування під час визначення суб’єкта оціночної діяльності у сфері оцінки земель для проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки під час продажу ділянок, що перебувають у комунальній власності. Про це повідомила пресслужба АМКУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Затверджено Критерії оцінки допустимості держдопомоги підприємствам, що використовують портову інфраструктуру".

Роз’яснення були прийняті на засіданні 4 квітня 2024 року АМКУ відповідно до п. 13 ч. 3 ст. 7 Закону України "Про Антимонопольний комітет України", ч. 6 ст. 4 Закону України "Про захист економічної конкуренції".

У роз’ясненнях описано:

  • які саме дії органів місцевого самоврядування можуть вважатися антиконкурентними та розглядатися на предмет наявності ознак порушень, визначених статтею 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції";
  • які підходи застосовуються органами Комітету під час розгляду питань відповідності дій органів місцевого самоврядування законодавству про захист економічної конкуренції під час визначення суб’єкта оціночної діяльності у сфері оцінки земель для проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки під час продажу земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності.

В АМКУ вказали, що визначення органом місцевого самоврядування не на конкурентних засадах суб’єкта оціночної діяльності у сфері оцінки земель може обмежувати право певних осіб, які мали (мають, могли мати) бажання, можливість та намір взяти участь у такому конкурсі, змагатися за право здійснення відповідної господарської діяльності на ринку надання послуг з експертної грошової оцінки земельних ділянок.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати