14 травня 2021, 17:14

Amazon заблокував у 2020 році 10 мільярдів підробок

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У першому звіті про захист бренду (Brand Protection Report) Amazon повідомила, що минулого року зупинила на своїй платформі понад 10 млрд підозрюваних у підробці списків.

Читайте також: "Pfizer заробляє на вакцинах мільярди, не сплачуючи з них податків"

Гігант електронної комерції, на який бренди і уряд США чинили тиск з метою видалення підробок, підкреслив зусилля, які компанія робить для придушення швидко зростаючої активності на своїй платформі, яка значно зросла під час пандемії. Прагнучи позбутися від усіх підроблених товарів у своєму магазині, компанія вилучила понад 2 млн підроблених товарів у 2020 році та інвестувала понад 700 млн доларів на захист від шахрайства та зловживань.

Віце-президент Amazon по довірі клієнтів і підтримці партнерів Дхармеш Мехта сказав: «Amazon був важливим партнером для мільйонів малих і середніх підприємств, які продають у нашому магазині під час пандемії. Ми допомагали нашим партнерам з продажу тримати свої віртуальні двері відчиненими і, незважаючи на часті спроби зловмисників, продовжували дбати, щоб більшість клієнтів здійснювала покупки з упевненістю завдяки нашому широкому вибору справжніх продуктів».

Платформа розширила свої інструменти захисту від підробки в останні роки. Критика з боку брендів за те, що ринок робить недостатньо, привела до того, що Amazon був названий у Звіті торгового представника США (USTR) Notorious Markets.

Amazon захищав репутацію компанії і охарактеризував її включення як «відчайдушний трюк» адміністрації президента Трампа, яка йде.

МСП та інтелектуальна власність. У звіті Amazon підкреслювала підвищений правовий захист малих і середніх підприємств, стверджуючи, що більше 7000 малих і середніх підприємств були пов’язані з юридичними фірмами-партнерами через програму IP Accelerator. Схема розроблена, щоб допомогти підприємствам отримати права інтелектуальної власності та захист бренду для вітрин Amazon, пов’язуючи продавців з надійними юридичними фірмами в області інтелектуальної власності та пропонуючи конкурентоспроможні послуги реєстрації товарних знаків.

«Ключовою частиною допомоги малому або середньому бізнесу для зростання та успіху є забезпечення того, щоб вони могли захистити свою інтелектуальну власність», – йдеться у звіті. «Захист прав інтелектуальної власності може збивати з пантелику й обходитися дорого, але для брендів це необхідний крок для захисту свого імені, логотипу, дизайну продуктів та інших аспектів свого бренду».

Нові інструменти. У 2020 році Amazon представила нову систему перевірки відео в реальному часі та фізичної адреси для перевірки особи продавця. Завдяки цьому процесу вітрина запобігла понад 6 млн спроб створити акаунти продажу та зупинити зловмисників до публікації контрафактного продукту, що більш ніж удвічі перевищує 2,5 млн, зупинених в 2019 році. Загалом Amazon дозволила тільки 6% спроб реєстрації облікових записів у 2020 році.

Джерело

Amazon Brand Protection Report. Published May 2021 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати