25 серпня 2015, 17:45

Активісти ініціюють законопроект щодо голосування вимушених переселенців на місцевих виборах

Інтерфакс-Україна

Активісти і народні депутати ініціюють ухвалення закону, який дасть змогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО) проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня. Відповідний законопроект зареєстрований у Верховній Раді і передбачає внесення змін до законів "Про місцеві вибори", "Про Державний реєстр виборців" і "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомила координатор виборчих програм Громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська, передає Інтерфакс-Україна.

За її словами, законопроект надасть право проголосувати за місцем проживання близько 1 млн внутрішньо переміщених осіб, половина з яких проживає на території Донецької і Луганської областей і виїхали з районів, непідконтрольних Україні.

Аналітик ГМ "ОПОРА" Олександр Клюжев пояснив, що згідно із законопроектом, ВПО матимуть право взяти участь у виборах, якщо не пізніше, ніж за 15 днів до дня голосування, звернуться у відповідний орган ведення Державного реєстру виборців із заявою про зміну виборчої адреси. Основою для цього є довідка про те, що цей виборець перебуває на обліку як ВПО.

При цьому виборчу адресу ВПО зможе повторно змінити не пізніше, ніж через 365 днів.

Народний депутат Сергій Тарута (позафракційний) наголосив, що "немає жодної причини, з якої ці громадяни можуть бути позбавлені своїх виборчих прав". За його словами, доля цього законопроекту залежить від президента України Петра Порошенка.

"Це рішення - більше за президентом: якщо він дасть команду парламентській коаліції, то вона проголосує", - висловив упевненість він.

С. Тарута також повідомив, що законопроект має пройти розгляд в профільному комітеті, після чого в середині вересня може бути винесений на обговорення в сесійній залі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати