24 червня 2020, 16:29

53% пошукачів шукають вакансії, не розміщуючи резюме

OLX Робота

Спеціалізованими сайтами користуються 88% пошукачів і 100% роботодавців. При цьому в останніх 71% коштів для пошуку співробітників йде саме на онлайн джерела. Кількість відгуків у сфері краси та спорту за один місяць зросла на 165%, а кількість вакансій для водіїв - на 16%. Як шукають один одного пошукачі та роботодавці, та які сфери зараз найбільш популярні  у дослідженні від Factum Group Ukraine та OLX Робота.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні стали на 83% частіше шукати віддалену роботу".

Як шукають роботу пошукачі

Більшість респондентів (88%) надає перевагу спеціалізованим сайтам, приблизно ж половина (56%) звертається за допомогою до знайомих і родичів, трохи менше (43%) шукають роботу через соцмережі. Онлайн і офлайн джерела переважно комбінують (68% опитаних), повністю ж "діджитальних" пошукачів - 28%, і лише 4% покладаються тільки на традиційні нецифрові способи.

При цьому тільки 6% опитаних розміщують резюме на сайтах і чекають на відгуки роботодавців, 53% шукають серед вакансій цікаві та відповідають на них, інші ж 41% подвоюють шанси, поєднуючи обидва перерахованих способи. Найчастіше для пошуку вакансій та розміщення резюме використовують браузер смартфона (65% і 47% відповідно).

Для завантаження CV багато хто також користується ноутбуком (47%). Мобільні додатки не відстають: вони на другому місці для пошуку вакансій (48%) і на третьому для розміщення резюме (33%). Загалом для пошуку роботи пошукачі не обмежуються одним пристроєм - у середньому комбінують два, і в більшості випадків це мобільний + стаціонарний.

Якщо говорити про сфери, вакансіями в яких найчастіше цікавляться, то на першому місці "Роздрібна торгівля" - тільки за травень на пропозиції відгукнулися 52,7 тис. осіб, або п'ятеро на одну вакансію. На другому місці за популярністю "Транспорт і логістика" - 37,6 тис. зацікавлених, тут на кожну пропозицію відповідало в середньому четверо. Стабільно найактивніші студенти та молоді люди на початку кар'єри - на одну вакансію в середньому відгукуються 12 осіб, всього ж за травень потенційних пошукачів було 24,2 тис.

Охочих знайти роботу в барно-ресторанній сфері значно додалося: тільки за один місяць їхня кількість зросла на 122%, досягнувши позначки у 22,2 тис. У середньому кожною вакансією тут цікавилося 7 осіб. Закриває топ-5 "Будівництво" - 20,8 тис. тих, хто відгукнувся, або 8 осіб на одну пропозицію. Варто також відзначити, що категорією, де найзначніше збільшилася кількість зацікавлених в роботі, стала "Краса та спорт" - число потенційних пошукачів зросло з квітня по травень більш, ніж у 2,5 рази, або на 165%.

Як шукають працівників роботодавці

67% роботодавців займаються пошуком працівників у соцмережах, 61% - у групах у месенджерах. Як і пошукачі, вони також звертаються по допомогу до близьких - через знайомих і родичів кадри шукають 58% роботодавців. Частка офлайну все ще велика - до нецифрових способів вдаються 80% компаній і підприємців, проте більше коштів вкладають в онлайн - 71% від усіх ресурсів для підбору співробітників. У середньому для ефективного пошуку використовують 5 джерел.

Найчастіше роботодавцям потрібні водії. За даними OLX Робота, в травні для них розмістили 5,2 тис. вакансій, що на 16% більше, ніж у квітні, а пропонують у середньому 18 250 грн. Стабільно популярні продавці - кількість пропозицій зросла на 37% тільки за один місяць і склала 3,9 тис. Цим співробітникам готові платити приблизно 8500 грн.

На третьому місці комплектувальники - в травні вони могли вибрати собі місце роботи серед 1,5 тис. вакансій із середньою зарплатою в 11 000 грн. Приблизно стільки ж пропозицій розмістили і для штукатурів, однак пропонують їм удвічі більше - 22 500 грн на місяць. У топ-5 також потрапили водії UBER - 1,4 тис. вакансій за травень. А ось платити роботодавці готові ще більше - у середньому 25 000 грн.

(для перегляду натисніть на зображення)

Інфографіка_OLX Робота_Тренди ринку праці_53% пошукачів шукають вакансії, не розміщуючи резюме

Методологія дослідження:

- репрезентативне онлайн опитування пошукачів, які знайшли роботу за останні 6 місяців або знаходяться в пошуку роботи зараз, у віці 20-45 років, в містах з населенням 50 тис. і більше. Вибірка: 400 інтерв'ю;

- CATI-опитування роботодавців. Вибірка: 200 інтерв'ю.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати