25 серпня 2020, 18:08

5 типових порушень при проведенні реєстраційних дій щодо юридичної особи

Прес-служба Мін'юсту

Які аспекти варто врахувати державним реєстраторам при проведенні реєстраційних дій щодо юридичних осіб, аби не припускатися помилок?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як повернути завдаток?".

Про це інформує прес-служба Мін'юсту у Telegram.

Мін'юст презентував ТОП-5 найпоширеніших порушень при проведенні реєстраційних дій такого типу:

1. Проведення реєстраційних дій за наявності заборон. Зокрема, припинення юрособи за наявності податкового боргу, заборгованості зі сплати інших обов’язкових платежів; проведення реєстраційних дій за наявності в ЄДР відомостей щодо судового рішення про заборону їх проведення.

2. Порушення територіального принципу державної реєстрації. А саме: недотримання частини 2 статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань".

3. Проведення реєстраційних дій за відсутності документів, що підтверджують повноваження представників. Потрібно перевіряти не тільки наявність довіреності, а й законність її видання та обсяг повноважень представника.

4. Неналежна перевірка поданих заявником документів. Під час державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в ЄДР, належним чином не перевіряються рішення уповноваженого органу управління такої особи, статутні документи тощо.

5. Проведення реєстраційних дій без належного нотаріального оформлення поданих документів. Зокрема, за відсутності нотаріального засвідчення справжності підписів учасників/засновників юридичної особи на документах.

Нагадаємо, ТОП-5 найбільш успішних кейсів по стягненню заборгованості за липень 2020 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати