Перший апеляційний адміністративний суд розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу за апеляційною скаргою районної ради на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2020 року у справі № 200/7015/20-а за позовом фізичної особи до районної ради про визнання незаконним та скасування рішення. Повідомляє пресслужба судової влади України.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Особа, яка здійснює адвокатську діяльність і отримує пенсію за віком, звільняється від сплати ЄСВ"
За результатами розгляду справи Перший апеляційний адміністративний суд прийняв постанову, в якій зазначив про таке.
21 грудня 2016 року районною радою прийнято рішення «Про внесення змін та доповнень до Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників комунальних підприємств, установ, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста, що знаходяться в управлінні районної ради, укладання та розірвання з ними контрактів».
Вважаючи, що спірне рішення суперечить вимогам пункту 20 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР, яким встановлено, що виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються в установленому законом порядку питання, зокрема, щодо призначення і звільнення керівників об`єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні районних і обласних рад, позивач звернувся до суду з вимогою про його скасування.
Внаслідок апеляційного перегляду зазначеної справи, Перший ААС не погодився з висновком суду першої інстанції про те, що спірне рішення підлягає скасуванню посилаючись на таке.
По-перше, вищезазначене рішення районної ради містить приписи нормативного характеру, які розраховані на широке коло осіб та застосовується неодноразово. Разом з тим, позивачем наразі не доведено, яким чином рішення відповідача порушує його права, свободи чи інтереси. Коло осіб, яких стосується таке рішення є конкретно визначеним, а позивач до такого кола не належить і доказів належності до нього до суду не надав.
По-друге, внаслідок внесення змін до статті 21 Закону України «Про культуру» від 14 грудня 2010 року № 2778-VI, які пов’язані зі зміною форми працевлаштування з безстрокового трудового договору на контракт (строковий трудовий договір), колегія суддів Першого ААС дійшла висновку про те, що спірне рішення районною радою прийнято правомірно, в межах наданих повноважень та у спосіб визначений законодавством, тому відсутні підстави для його скасування.
При вирішенні даної справи Перший ААС врахував правову позицію, яка висловлена у постанові Верховного Суду від 15 квітня 2020 року у справі № 1440/2398/18, від 24 вересня 2020 року у справі № 520/11333/16-а.
Детальніше з текстом постанови від 01 березня 2021 року по справі № 200/7015/20-а можна ознайомитися на вебсайті.