08 жовтня 2020, 14:16

НБУ запровадив оверсайт індикаторів валютного ринку відповідно до рекомендацій IOSCO

Прес-служба НБУ

Національний банк запровадив оверсайт індикаторів валютного ринку для приведення механізму їх визначення, розрахунку і оприлюднення у відповідність до принципів Міжнародної організації комісій з цінних паперів (IOSCO) для фінансових індикаторів. Йдеться, зокрема, про такі показники як офіційний курс гривні до інших валют, довідкове значення курсу гривні до долара на 12 годину, а  також облікова ціна банківських металів.   


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ оприлюднив оновлений план упровадження регуляцій для банків у 2021–2024 роках"

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Це сприятиме зміцненню довіри інвесторів та інших учасників фінансового ринку до індикаторів валютного ринку України, які можуть використовуватися для здійнення транзакцій з купівлі та продажу валюти на українському та міжнародних ринках і розрахунку фінансових результатів за такими угодами.

Для здійснення оверсайту були розширені повноваження діючого Комітету оверсайта Українського індексу міжбанківських ставок UONIA. У зв’язку з додатковим функціоналом його було перейменовано в Комітет оверсайта індикаторів грошового та валютного ринків.

Зазначений комітет, до складу якого входять як представники

Національного банку, так і фінансових ринків, буде опікуватися питаннями визначення, розрахунку та оприлюднення індикаторів не тільки грошового, а й валютного ринків. За необхідності, він напрацьовуватиме пропозиції та пропонуватиме рішення щодо удосконалення цих процесів.

Національний банк щоденно розраховує та оприлюднює офіційний курс гривні до іноземних валют, довідкове значення курсу гривні до долара на 12 годину, а також облікову ціну банківських металів.

У листопаді 2018 року Асоціація трейдерів ринків, що розвиваються, (EMTA) включила офіційний курс гривні, який установлюється Національним банком України, до рекомендованих ринкових практик щодо розрахунків за безпоставочними форвардами і опціонними контрактами долар-гривня.

Запровадження оверсайту індикаторів валютного ринку схвалено Постановою Правління Національного банку України №140 від 07 жовтня 2020 року “Про внесення змін до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та розрахунку довідкового значення курсу гривні до долара США й облікової ціни банківських металів”. Вона набуває чинності 09 жовтня 2020 року.

Нагадаємо, Британська компанія Vaultex допоможе НБУ реформувати готівковий ринок.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати