18 лютого 2021, 10:29

Як тепер каратимуть за порушення ПДР та інші "пустощі" на дорозі

Ганна Щеннікова
Ганна Щеннікова «Горецький і Партнери, ЮФ» керівник кримінальної практики, адвокат

16 лютого 2021 р. Верховна Рада України прийняла Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху (законопроект №2695 від 27.12.2019 р.). 325 народних депутатів проголосували за нього.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Закон передбачає збільшення штрафів за низку адміністративних правопорушень, зокрема, за перевищення максимально дозволеної швидкості більше, ніж на 50 км/год. — з 510 до 1700 грн. За кермування у стані алкогольного сп’яніння передбачений штраф у розмірі 17 тис. грн з позбавленням права управляти транспортними засобами строком на рік за перший випадок, до 51 тис. грн з позбавленням права управляти транспортними засобами строком на 10 років за другий та з конфіскацією авто — за третій раз. Крім того, Законом виключено такий вид адміністративного стягнення, як штрафні бали.

Окрему увагу слід звернути на те, що законодавцем продовжено строк притягнення до адміністративної відповідальності за водіння в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції — наразі він складає рік з моменту вчинення правопорушення.

Важливо також, що Закон зобов’язує водіїв не лише пред’являти, а передавати відповідні документи на право управління транспортним засобом.

Посилено відповідальність не лише водіїв, а й пішоходів та велосипедистів. Наприклад, за перехід пішоходами проїжджої частини у невстановлених місцях чи безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху вже не можна обмежитись попередженням. Натомість розмір штрафу збільшено з 3 (51 грн) до 15 (255 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Цікаво й те, що зазначеним законом передбачена відповідальність за «хитрощі» з боку водіїв, коли ті відразу після аварійної події вживають алкоголь, наркотики чи лікарські препарати, виготовлені на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником) або пересідають на пасажирське місце. За такі «пустощі» передбачено штраф у розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (20400 грн) або адміністративний арешт на 15 діб з позбавленням права управління транспортними засобами на 3 роки. На інших осіб за такі дії передбачено накладення штрафу у розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (20400 грн) з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на 15 діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Згідно пояснювальної записки, прийняті зміни до законодавства викликані необхідністю створення безпечних умов для учасників дорожнього руху, збереження життя і здоров’я громадян, підвищення ефективності впливу на дисципліну учасників дорожнього руху з чітким визначенням правових санкцій за вчинені правопорушення, забезпечення належного рівня реалізації прийнятих рішень в адміністративних та кримінальних справах у сфері безпеки дорожнього руху, уточнення обов’язків водія і пасажира, а також деяких повноважень поліцейських.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати