Сучасний бренд — це не просто логотип. Це тисяча й одна ніч пригод та пошуків, щоб достукатися до сердець людей. Це історія, емоція, цінність, зрештою, мрія. Усі ці нематеріальні речі чудово уживаються в бренді, перетворюючи його на складний багатофункціональний організм. Проте деякі компанії й сьогодні зводять роль бренду нанівець, ототожнюючи його з логотипом. Останній є важливою частиною бренду, яку ми бачимо перед очима та пов’язуємо з нею бренд. Проте навіть найгарніший «значок» залишиться пустим малюнком, якщо не наповнити його емоціями та сенсом.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
В ідеалі логотип може багато що сказати про бренд. У нього слід закласти характер, цінність, емоції, щоб потім можна було зчитати цю інформацію про вас, як з чіпа.
Бренд — це дзеркало
Зчитати інформацію про вас — це про кого? Маю на увазі власника бізнесу. Дійсно, правильно вибудований бренд віддзеркалює свого творця. Далеко не кожний бізнес є брендом. Бренди створюють сильні люди, вдихають у них життя та наповнюють їх сенсом. Потім ці бренди змінюють на краще життя мільйонів людей. Таким чином бренд віддає данину: спочатку ви його створили, а потім він творить блага для інших. Розпалити фантазію, бажання людини стати кращою — в цьому і є особлива магія бренду. Тому ніколи не можна розривати зв’язок між брендом та собою. Ви завжди з ним поєднані, як батьки з дитиною.
Без лого ніяк
Усі ми любимо очима, тому слід віддати належне дизайну та «упаковці» бренду. Логотип є ключовим елементом у його візуальній айдентиці. За допомогою кольору логотипу можна передати настрій бренду — сміливий та зухвалий червоний, надійний синій, спокійний зелений, теплий жовтий. І це лише краплина в морі кольорів. Незважаючи на певний консерватизм юридичного ринку, сьогодні колеги усвідомлюють необхідність осучаснювати форму та зміст логотипу, адже з часом змінюється і образ юриста в головах клієнтів. Бренд має бути близький людині. А найрозповсюдженіша помилка юристів — бажання зробити бренд надто серйозним.
Обличчя на обкладинку
Мабуть, ви помічали, що в соціальних мережах найбільшою популярністю користуються дописи з живими фото людей. Це дійсно так, адже зображення інших людей завжди викликають цікавість. Даючи бренду обличчя, ви зближуєте його зі споживачами. Тому брендинг 2021 р. — олюднений, він відчуває стрімкий потяг до гуманізації. Як це зробити? Наприклад, ви можете регулярно показувати команду та засновника юридичного бренду. Це аж ніяк не розмиє обличчя бренду, а навпаки, зміцнить зв’язок. Внутрішня кухня завжди цікава: покажіть роботу за кулісами, історію створення компанії та її плани. І все це — з живими фото та відео людей. Також розповсюджена практика сьогодні — намалювати реальну людину і стилізувати. Наприклад, це може бути мультяшний логотип. Для цього варто звернутися по допомогу до графічного дизайнера.
Твори добро
Сьогодні соціальна відповідальність — це must have, аж ніяк не додатковий бонус або смаколик для бізнесу. І мова не лише про великі бізнеси — багато невеличких компаній крокують у цьому напрямку, адже усвідомлюють значущість екологічного співіснування. І якщо ваш бренд реалізує такі ініціативи, це демонструє принципи та підходи його засновника. Дохід та збагачення не мають затьмарювати свідомість та совість. КСО, pro bono, diversity, етика та справедливість — ось важелі взаємодії з громадськістю сьогодні.
Вхопити тренд
Це про близькість з аудиторією та зміни разом з нею. Адже з часом змінюється споживач та його поведінка. Головне завдання бренду — бути актуальним для своєї аудиторії, не віддалятися від неї. А на гребені хвилі у 2021 р. опинилися бренди, що впровадили наступне.
1. Зробили свій бренд сонячним та оптимістичним — на фоні всіх подій з пандемією це виявилося дуже важливим. Людині вистачає проблем, сірості та буденності. А сповнений тепла бренд рятує від негативних емоцій.
2. Подарували клієнтам захоплюючий досвід — це про досвід користувача від взаємодії з продуктом. Сьогодні недостатньо гарного логотипу та веб-сайту. Бренди експериментують з пакуванням, продумують кожну деталь, аби клієнт отримав естетичне задоволення. У нашій сфері це може бути креативний подарунок, листівка, навіть дружній івент у тісному колі однодумців.
3. Розширили палітру бренду — окрім 1–2 основних кольорів, можна залучити додаткові. У цьому році в тренді були яскраві виразні кольори та їх дивовижні сполуки. Пам’ятайте, що про бренд можна сказати дуже багато за допомогою кольору.
4. Використали волелюбну друкарню — це фішка року, що минає. Замість стандартних шрифтів дизайнери широко використовували бунтарські підписи з витками, різною товщиною ліній, емодзі, знаками та цілими картинками.
5. Віддали перевагу мінімалізму — з ним приємно мати справу. Перевага мінімалізму в тому, що він не відвертає увагу від сенсу, не перевантажує. Водночас він володіє високою естетичною привабливістю та лаконічністю. Людина не хоче витрачати багато часу, щоб прочитати та зрозуміти. У рамках мінімалізму часто використовували стильну геометрію.
Нарощуємо м’язи бренду
За кожним сильним брендом стоїть сильна людина, яка не боїться експериментів та ризиків. Все це робиться для того, щоб іти в ногу зі споживачем та навіть випереджати його побажання. Це ніби мистецтво прогнозування. Ви не чарівник, але здатні вивчити потреби та змінити свій продукт/послугу. Не бійтеся помилитися чи виглядати смішно — хто не ризикує, той не п’є шампанського!
Тому ось мої поради щодо того, як зробити бренд сильним.
1. Оберіть емоцію для свого бренду. Споживач купує емоцію, саме за неї він готовий віддати гроші. Здебільшого саме ірраціональні покупки роблять нас щасливими, адже ми пов’язані невидимими нитками лояльності з брендом. Ми можемо навіть не вивчати характеристики товару.
2. Належність до особливої касти. Купуючи продукт у сильного бренду, ми відчуваємо себе крутими та кращими. Ми впевнені, що з цією покупкою наше життя змінюється на краще. Сила бренду в тому, що він дозволяє нам фантазувати.
3. Гра в довгу. Націлюйтесь на довгострокові відносини зі своєю аудиторією. Завойовуйте лояльність у прямому значенні цього слова, адже для цього доведеться попітніти в червоному океані. Ви повинні добитися того, що споживачу начебто не дуже потрібно, але від улюбленого бренду варто купити.
4. Цінність — наше все. Ціна не має бути головною цінністю, не йдіть цим шляхом. Проведіть дослідження смаків та вподобань своєї цільової аудиторії, зрозумійте, яких емоцій їй не вистачає. При цьому бренд має знати собі ціну.
5. Станьте адвокатами клієнта — для юридичної спільноти це звучить досить звично. Проте я маю на увазі, що в будь-якій ситуації потрібно вміти визнати правду і вибачитись, якщо ви неправі. Це не зашкодить репутації бренду, а навпаки, зміцнить його.
Отже, раджу всім будувати живий бренд, який буде на одній хвилі зі споживачем. Вдихати в бренд цінності та життя, яким би ви самі хотіли прожити. А також не забувати про роль піару та маркетингу сьогодні — без впізнаваності складно стати сильним!