22 грудня 2023, 15:47

Париж – завжди гарна ідея, особливо для професійного розвитку та зростання

Тетяна Харебава
Тетяна Харебава адвокат, керівник юридичного департаменту Sport Labs Group, Голова Комітету Асоціації правників України з інтелектуальної власності


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Міжнародна конференція AIJA (Half-Year November Conference), що відбулася у Парижі з 29 листопада по 02 грудня 2023 року, виявилася заходом, який перевершив мої очікування і став важливою подією в моєму професійному житті. На цю конференцію мене делегувала Асоціація правників України. Хочу наголосити, що АПУ надає своїм членам широкі можливості участі в міжнародних заходах, які є чудовим місцем для нетворкінгу та обміну досвідом з правниками з інших країн.

1

Про організатора конференції

Організатором заходу стала Міжнародна асоціація молодих юристів - AIJA (Association Internationale des Jeunes Avocats – International Association of Young Lawyers) - це глобальна міжнародна асоціація, яка об’єднує молодих юристів зі всього світу віком до 45 років. Заснована у 1962 році, вона надає виняткові міжнародні можливості для молодих юристів взаємодіяти, вчитися та розвиватися разом. Наразі AIJA налічує 4 000 учасників з 100+ країн світу, включаючи понад 60 колективних учасників та асоціацій адвокатів. Асоціація правників України (АПУ) також є колективним членом цієї організації.

Про сам захід в Парижі

Париж, як одне з найвеличніших культурних та економічних центрів Європи, а також одне з найкрасивіших міст світу, став ідеальним місцем для обговорення основної теми конференції: "In Times of ‘Polycrisis’: Preparing for a Better Future through Resilience and Sport Values".

Місто, яке готується прийняти літні Олімпійські та Паралімпійські ігри 2024 року, стало втіленням енергії, можливостей та краси. Організатори подарували нам не лише насичену академічну програму, але й неперевершені враження від культурної програми, яка включала урочистий прийом, вечірній круїз по Сені, домашню вечерю в гостях у місцевого юриста та гала-вечір у Версалі.

2 Конференційна програма була розділена на дві академічні секції: "Resilience: the need to adjust, adapt and succeed in times of ‘polycrisis’" та "The importance of the growing sport entertainment industry and its inspirational values and ethics." Перша секція акцентувала увагу на необхідності зростання стійкості у сучасному світі, адаптації до нових викликів та побудови стійких екосистем. Друга секція присвячена спортивній індустрії, її ролі та впливу на повсякденне життя, а також важливим цінностям та етиці, що можуть надихати на збалансовані юридичні рішення.

У конференції взяли участь приблизно 500 юристів зі всього світу. Серед учасників конференції найбільше захопили мотиваційні доповіді запрошених keynote спікерів, Алена Бернара  (багаторазовий олімпійський чемпіон з плавання) та Себастьяна Белліні (колишній баскетболіст, очевидець та постраждалий від теракту у Брюссельському аеропорті). Їх доповіді про стійкість, віру та витривалість додали сил та справді надихнули.

Організатори, як і обіцяли, не лише розширили наші знання у професійному плані, а й познайомили з культурою Парижа. Ми мали унікальну можливість відкрити для себе місто разом з місцевими жителями, насолоджуючись домашніми паризькими вечерями, романтичними екскурсіями та іншими сюрпризами.

Окрім того, конференція AIJA пропонувала окремі спеціальні сесії, спрямовані на підвищення "софт-скілів" учасників. Важливо зазначити, що були організовані тренінги з публічних виступів, спрямовані на розвиток ефективності у виступах перед аудиторією. Учасники отримали можливість покращити навички комунікації та впевненості в собі.

Також на конференції проводились персональні сесії з бізнес-коучами, що ставило за мету допомогти учасникам досягти їхніх професійних цілей. Ці індивідуальні консультації дозволили кожному учаснику розкрити свій потенціал та визначити конкретні кроки для особистого та професійного зростання.

То ж саме такий підхід додав конференції AIJA новий рівень практичності, адже учасники отримали можливість не лише обмінюватися знаннями в області юриспруденції, але й активно розвивати свої навички, які необхідні для успішної кар'єри в сучасному світі.

Про мою роль на конференції

Одним із бізнес-напрямків холдингу, де я працюю юрисконсультом є кіберспортивна сфера, а відтак мені довелось з’ясувати чимало юридичних питань щодо організації та супроводу кіберспортивних змагань, оформлення та комерціалізації об’єктів  інтелектуальної власності, тонкощів оподаткування учасників e-sports простору. Варто вказати, що кіберспорт – це давно вже не змагання підлітків у відеоіграх, а багатомільйонна індустрія з дуже динамічною перспективою росту. А тому з аспекту юридичного та консультаційного супроводу ця сфера з кожним роком стає все привабливішою.

3Відтак, я завжди радо ділюсь набутими знаннями та досвідом в цій сфері, зокрема, організовуючи тематичні заходи, виступаючи на конференціях в Україні та готуючи тематичні матеріали до юридичних видань.

То ж я з готовністю відгукнулась на пропозицію виконавчої директорки АПУ Вікторії Краснової взяти участь у відборі спікерів для тематичної сесії, присвяченій IP&Tax питанням у кіберспорті. І після численних емейлів, співбесід та дзвінків з організаторами, мою участь було затверджено.

Сесія мала назву Game On: Mastering E-Sports IP and Tax Law for Competitive Advantage та включала двох модераторів, практикуючих юристів з Франції та Іспанії, двох спікерів щодо питань оподаткування та питань інтелектуальної власності з Швейцарії та Італії. Також у нас була спеціальна доповідь керівниці юридичного департаменту  кіберспортивної команди Vitality Esport Team - Селін Ферте з Франції.

Презентуючи власний кейс-стаді "The Queens of Peace Tournament Controversy",  який резюмував теоретичну частину панелі, я висвітлила практичні проблеми, з якими стикається кіберспортивна індустрія, зокрема, щодо важливих аспектів захисту прав інтелектуальної власності в E-sports індустрії, та щодо тонкощів міжнародного податкового права, зокрема оподаткування виграшів та рекламних коллаборацій на кіберспортивних турнірах. 

Варто сказати, що це справді був неймовірний обмін досвідом з колегами спільної панелі, інтерактив з аудиторією та здобуття нового рівня професійного розвитку особисто для мене. 

Окремо важливо відзначити високий рівень організації конференції та щиру зацікавленість її учасників у подіях в Україні. Зустрічі з колегами із різних країн підкреслили їхню повагу до стійкості та сили українського народу та безумовну підтримку України в умовах жорстокої війни з російською федерацією.

Слова подяки

4 Висловлюю щиру вдячність АПУ за надану можливість взяти участь у відборі спікерів та реалізувати власний професійний виклик щодо першого англомовного виступу на великій міжнародній конференції. Безмежно вдячна Збройним Силам України за надійний захист і можливість продовжувати займатися улюбленою справою в Україні і світі.

Впевнена цей досвід стане тільки початком, адже я вже готуюся до наступної конференції AIJA, яка відбудеться у вересні наступного року в Мадриді. Ця подія вже зараз обіцяє надзвичайний нетворкінг та цікавий контент, що лише підсилює мою впевненість у виборі шляху розвитку в цій міжнародній організації та гідного представлення юридичної спільноти України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати