Прийнятий 13 квітня 2020 р. Верховною Радою Закон про зміни до держбюджету 3279-д передбачає можливість зменшення орендної плати для бізнесу під час карантину.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Для кого зменшено орендну плату?
Для орендарів, які не могли використовувати майно в повному обсязі через запроваджені на час карантину обмеження.
На який період зменшено орендну плату?
Впродовж часу, коли майно не могло використовуватися через карантин.
Приклад:
Орендар знімає приміщення для ресторану, який не міг працювати у звичайному режимі з 12 березня по 24 квітня через карантин. Орендна плата за цей період може бути зменшена.
Винятки до закону:
- якщо використання майна орендарем фактично не було зменшено;
- якщо орендоване майно належить територіальній громаді.
На скільки зменшується орендна плата?
Максимальний розмір орендної плати протягом часу, коли майно не могло використовуватися, не має перевищувати пропорційну орендованій площі частку у витратах орендодавця на:
а) плату за землю,
б) податок на нерухоме майно, відмінне від землі та
в) сплату комунальних витрат
Приклад:
Орендар користується приміщенням 100 кв.м. у будівлі на 500 кв.м. Частка орендаря у орендованій площі – 20%. Орендодавець сплачує за місяць 50 тис. грн. комунальних витрат, плати за землю та податку на нерухоме майно. У такому випадку на час карантину орендна плата не може перевищувати 20% від витрат орендодавця – 10 тис. грн.
Зверніть увагу!
"Сервісні платежі" (плата за охорону, прибирання, тощо) залишилися поза увагою закону і, вірогідніше за все, підлягатимуть сплаті, якщо договором оренди винесені в окремі платежі.
(Для перегляду натисніть на зображення)