28 вересня 2020, 15:13

Нові законодавчі ініціативи щодо зменшення та контролю промислового забруднення

Анжеліка Лівіцька
Анжеліка Лівіцька «Asters, ЮФ» радник
Богдан Шморгун
Богдан Шморгун «Asters, ЮФ» старший юрист

23 вересня 2020 року Кабінет Міністрів України схвалив законопроект "Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення" (надалі "законопроект").


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За інформацією Кабінету Міністрів України, законопроект було розроблено з метою імплементації положень директиви 2010/75/ЄС "Про промислові викиди" (інтегроване запобігання та контроль забруднення) та виконання умов Угоди про асоціацію з ЄС. Законопроект було розроблено Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

Законопроектом передбачається ряд змін та нововведень в законодавстві України, що можуть стосуватися всіх виробничих платформ.

Офіційний фінальний текст законопроекту наразі не опубліковано, однак, враховуючи попередні положення законопроекту, зміни стосуватимуться наступного:

1. Введення обов'язкового інтегрованого дозволу для великих підприємств у сферах енергетики, виробництва та обробки металів, переробки, мінеральної сировини, хімічної промисловості тощо;

2. Інтегрований дозвіл встановлюватиме вимоги відразу до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, спеціального водокористування та управління відходами, а також передбачатиме заходи, необхідні для зменшення впливу підприємств на довкілля;

3. Інтегрований дозвіл буде видаватися через відповідну електронну систему видачі інтегрованих дозволів;

4. Відповідальність на дотримання умов дозволу покладатиметься на самі підприємства, які повинні будуть моніторити обсяги викидів та звітувати про них державі. При цьому, недотримання таких обсягів, або неподання звітності може бути підставою для анулювання дозволу, що фактично призведе до зупинки виробничої платформи;

5. Мають бути введені нові процедури контролю за промисловим забрудненням на території України, що стимулюватиме підприємства до модернізації виробництва та переходу на більш екологічні умови виробництва.

Зважаючи на корисні новели, що можуть загалом змінити правила гри для промислових підприємств, необхідно, однак, пам'ятати, що законопроект ще має бути внесено на розгляд до Верховної Ради України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати