25 червня 2020, 11:59

На шляху до патентного відомства європейського рівня та цивілізованого збору авторської винагороди ОКУ

Опубліковано в №12 (718)

Антоніна Пахаренко-Андерсон
Антоніна Пахаренко-Андерсон «Пахаренко і партнери, ЮФ» керуючий партнер, президент Украї­нського альянсу по боротьбі з підробками і піратством (UAACP), патентний повірений Украї­ни

Разом із фаховою спільнотою компанія «Пахаренко і партнери» підтримує прийняття Верховною Радою України законопроекту №2255 щодо створення національного органу інтелектуальної власності (НОІВ) та законопроекту №3377 щодо державної підтримки креативних індустрій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Щодо створення НОІВ

Закінчення інституційної реформи системи охорони та захисту прав інтелектуальної власності має стати початком роботи оновленого патентного відомства, що забезпечить надійний режим охорони прав інтелектуальної власності. Якщо до цього нарешті додасться адекватне правозастосування законодавчих норм, то розкриття економічного потенціалу країни та підвищення її інвестиційної привабливості стане реальністю нашого сьогодення.

Згідно з проектом №2255, НОІВ є функціональним правонаступником центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності. КМУ у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону має забезпечити визначення державної організації, що виконуватиме функції патентного органу, за поданням Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Після цього відбудеться прозорий конкурс на посаду керівника НОІВ відповідно до встановлених у Законі кваліфікаційних вимог. Вже після цього буде оновлений кадровий склад експертного корпусу нового патентного відомства.

Що важливо для нас та наших клієнтів?

• Щоб процес отримання охорони на об'єкти інтелектуальної власності, заявки на які вже були подані, не переривався, а також щоб не було істотних часових затримок.

• Щоб високий фаховий потенціал експертів Укрпатенту був збережений та в майбутньому примножений, а експерти НОІВ стали пріоритетом для нового керівництва патентного відомства.

• Щоб оновлена Апеляційна палата як колегіальний орган НОІВ була дійсно незалежною у прийнятті рішень від НОІВ та складалася з висококваліфікованих фахівців (можливо, тут стане у нагоді новація щодо створення наглядової ради НОІВ).

Щодо державної підтримки української креативної індустрії

Наразі ми не маємо в Україні цивілізованого механізму збору та розподілу авторської винагороди за використання об'єктів авторського права і суміжних прав, що унеможливлює повноцінний розвиток креативної індустрії, адже автори та артисти не отримують адекватну винагороду за свою творчу працю.

Хочеться вірити, що прийняті останнім часом численні законодавчі зміни, в тому числі внесені законопроектом №3377, нарешті дозволять побудувати лояльну до наших творчих співвітчизників систему збору та розподілу роялті, а посадовці докладуть максимум зусиль, щоб ця система запрацювала повноцінно, а головне — прозоро.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати