15 лютого 2022, 14:53

Коли резиденти «Дія Сіті» зможуть стати платниками податку на виведений капітал?

Юлія Федосюк
Юлія Федосюк «Ario Law Firm» керівниця податкової практики, членкиня ради Комітету АПУ з податкового та митного права

Однією з податкових «плюшок» режиму «Дія Сіті» є можливість для резидентів обирати статус платника податку на особливих умовах (ПнВК) та сплачувати податок за ставкою 9% у разі виплати дивідендів та здійснення низки виплат.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Для отримання такого статусу резидент «Дія Сіті» має подати заяву про перехід на оподаткування як резидента «Дія Сіті» — платника податку на особливих умовах. Така заява може бути подана як під час звернення про набуття статусу резидента «Дія Сіті», так і після набуття статусу резидента.

Проте компанії, які сьогодні подають заяви про набуття статусу резидента «Дія Сіті», не можуть отримати статус платника ПнВК, оскільки ні форма заяви, ні порядок її розгляду не затверджені Міністерством фінансів України. Тобто наразі всі резиденти «Дія Сіті» є платниками податку на прибуток на загальних підставах.

11.02.2022 р. Мінфін оприлюднив проєкт наказу, яким планується затвердження форми заяви про перехiд юридичної особи на оподаткування як резидента «Дiя Ciтi» — платника податку на особливих умовах, або вiдмову від такого оподаткування та Порядку подання і розгляду такої заяви. Пропозиції до проєкту будуть надсилатися впродовж одного місяця з дати його оприлюднення. Цілком зрозуміло, що наказ буде ухвалений вже після 12.03.2022 р.

Податковим кодексом України встановлено, що заява про перехід на оподаткування ПнВК резидентом «Дія Сіті» має бути подана не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. При цьому резидент «Дія Сіті» вважається платником податку на особливих умовах з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому до контролюючого органу подана відповідна заява.

Тобто для того щоб резиденти «Дія Сіті» мали можливість перейти на сплату ПнВК з 01.04.2022 р., вони повинні подати відповідну заяву не пізніше ніж 16.03.2022 р., а прийнятий Мінфіном наказ про затвердження форми заяви та відповідного порядку мають бути оприлюднені до 15.03.2022 р.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати