22 грудня 2020, 11:15

Що змінить Брекзит для бізнесу: про ПДВ і не тільки

Опубліковано в №24 (730)

Анна Швиденко
Анна Швиденко «Stron Legal Services» партнер

Однією з найгарячіших тем 2016 р. був референдум на території Великої Британії та Гібралтару щодо членства в Європейському Союзі. Майже 52% респондентів проголосували за вихід країни з ЄС, тож опівночі з 31 січня на 1 лютого 2020 р. Велика Британія офіційно вийшла з Європейського Союзу. Перехідний період вже завершується — його встановили до 31 грудня 2020 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Які ж зміни для бізнесу, пов'язаного з Великобританією, спричинить Брекзит?

Митне декларування товарів

Відсутність митних кордонів на території ЄС, безперечно, є вже звичним інструментом, що ефективно полегшує життя бізнесу. Проте з 1 січня 2021 р. всі товари, які імпортуються з ЄС або експортуються з Великобританії, мають проходити митне декларування. Для того, щоб правильно оформити документи, уряд рекомендує звертатись за допомогою до митного брокера, експедитора чи іншого спеціаліста з митного оформлення.

При цьому уряд дозволив бізнесам, які займаються імпортом певних товарів з ЄС, не декларувати їх відразу, а подавати спрощені декларації. Це послаблення триватиме протягом 6 місяців, з 1 січня до 30 липня 2021 р. Важливо, що спеціальний режим не поширюється на такі товари, як алкоголь, тютюнові вироби тощо. Також парламент Сполученого Королівства (HMRC) може на власний розсуд заборонити певним компаніям користуватись цим винятком. Звертаємо увагу, що бізнес повинен отримати дозвіл HMRC на подачу спрощених декларацій протягом вказаних 6 місяців.

Для того, щоб мати змогу пересилати товари між Великобританією та ЄС, треба переконатися, що ви маєте номер EORI (Economic Operators' Registration and Identification) — реєстраційний та ідентифікаційний номер економічного оператора. У разі, якщо такий номер у вас є, перевірте, чи починається він з літер GB — це обов'язкова вимога для номера, починаючи з 1 січня 2021 р. При цьому, якщо товар іде з/на територію Північної Ірландії, номер має починатися з ХІ. Отримати такий номер можна лише за наявності номера, який починається з GB. У грудні 2020 р. HMRC запровадив автоматичне присвоєння номерів EORI тим бізнесам, яким, на думку HMRC, цей номер необхідний.

ПДВ на імпорт/експорт товарів

У Європейському Союзі діє єдина система ПДВ, і поки Великобританія є членом ЄС, бізнес, що зареєстрований в UK, не повинен отримувати локальні ПДВ-номери у кожній країні ЄС (при відповідності певним критеріям). Вже з 1 січня 2021 р. через вихід з ЄС Великобританія перестане бути частиною єдиної системи ПДВ. Важливо, що не будуть діяти пороги дистанційних продажів і спрощена онлайн-система повернення ПДВ.

Одна з основних змін, яка відбулася через Брекзит — те, що з січня 2021 р. товари, що передаються з території UK на територію ЄС, вважаються експортом для Великобританії, а товари, що надходять на митну територію UK з ЄС, вважаються імпортом. У разі експорту товарів з UK в ЄС буде застосовуватись нульова ставка експортного ПДВ. При цьому, залежно від вимог місцевого законодавства країни, до якої відбувається експорт, британська компанія повинна буде отримати місцевий ПДВ-номер та призначити фіскального представника. У разі імпорту товари будуть оподатковуватись ПДВ на імпорт.

Варто звернути увагу, що у разі пересилання товару між ЄС та Великобританією до 31 грудня 2020 р. включно нові правила ще не будуть застосовуватись до відправлень, отриманих до 31 березня 2021 р., але митниця може притримати такі товари та запросити підтвердження їхньої відправки до 31 грудня 2020 р.

ПДВ на продаж цифрових послуг

Система MOSS (Mini-One-Stop-Shop) — інструмент для подачі даних щодо продажу цифрових послуг на території ЄС та подальшої сплати ПДВ, який виник в результаті таких продажів. Варто пам'ятати, що система діє в UK лише до завершення перехідного періоду (31 грудня 2020 р.). Тому, якщо ви постачаєте цифрові послуги фізичним особам на території Великої Британії чи ваша британська компанія постачає цифрові послуги на території ЄС, вже з 1 січня 2021 р. ви не зможете задекларувати та оплатити ПДВ з продажів за допомогою системи MOSS.

Важливі дати:

  • 31 грудня 2020 р. Останній день періоду, який можливо задекларувати в системі MOSS
  • 20 січня 2021 р. Останній день подачі декларації MOSS
  • 20 cічня 2022 р. Можливість корегування поданих декларацій
  • 31 грудня 2024 р. Можливість реєстрації даних в системі MOSS

Відтак, компанії, зареєстровані у Великобританії, мають два можливі варіанти організації оплати ПДВ в ЄС:

1) реєстрація в MOSS через іншу країну-члена ЄС, що надає можливість сплачувати ПДВ при експорті цифрових послуг в усі країни ЄС (наприклад, якщо компанія в UK продає цифрові послуги на території Франції, вона може зареєструватись у системі MOSS через Францію);

2) реєстрація та отримання місцевого ПДВ-номера в кожній країні ЄС, де компанія здійснює постачання послуг, що надає можливість сплачувати ПДВ при експорті цифрових послуг виключно до такої країни.

Компанії-нерезиденти Великобританії, які здійснюють продаж цифрових послуг на території країни, мають отримати локальний ПДВ-номер і подавати окремі ПДВ-декларації в UK відповідно до місцевого законодавства. Важливо, що оскільки UK не є членом ЄС, мінімальний транскордонний поріг для продажу цифрових послуг у 10 тис. євро вже не буде застосовуватись.

Загалом Брекзит спричинив ряд комплексних та складних змін, які впливають безпосередньо на кожного, хто постачає товари або послуги на територію UK, тому радимо якнайшвидше здійснити всі необхідні кроки для того, щоб відповідати новим вимогам.

0
0

Останні коментарі

Вам потрібна позика, ми пропонуємо позику з негайним онлайн-схваленням, * особиста позика * позика компанії, * автокредитування, * студентська позика * Бізнес-позика, і т.д. ..... ми даємо від 1000 до 60 000 000 доларів. у доларах або євро наша позика надається з відсотковою ставкою 3%, і ми можемо надати позику будь-якій точці світу .... якщо ви зацікавлені, зв'яжіться через whatsapp: +256756543536 або електронною поштою: christharmonyloanfund@gmail.com

Додати коментар

Відмінити Опублікувати