01 квітня 2014, 15:16

Захист торговельних марок у мережі Інтернет

Особливості українського захисту торговельних марок у доменних спорах

Опубліковано в №14 (408)

Ольга Столярчук «Schoenherr, МЮФ» Молодший юрист

Поняття та значення торговельної марки


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідно до Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» від 15 грудня 1993 року № 3689-ХІІ (далі – ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг») знаком (знаком на товари і послуги, як це визначено законодавством) є позначення, за яким товари і послуги одних осіб відрізняються від товарів і послуг інших осіб1.

Знак на товари і послуги (далі – торговельна марка) є візитівкою компанії, основним елементом, що вирізняє та індивідуалізує на ринку як саму компанію, так і товари і послуги, які вона пропонує споживачам. Торговельні марки є допоміжним інструментом реклами, спрямованим на привернення уваги споживачів, асоціювання та впізнаваність товарів та послуг у майбутньому, а також є частиною бренду, іміджу, репутації. Створення, використання та захист торговельної марки є важливими кроками у діяльності кожної компанії.

Незареєстрована торговельна марка, у разі успішності та популярності певного бізнесу, стає легкою здобиччю для недобросовісних конкурентів. Результатом використання торговельної марки для рекламування (тобто фактичне запозичення вже існуючої репутації) може стати зменшення обсягів замовлення, продажу, збуту продукції та послуг. У разі якщо ж цим самим недобросовісним конкурентом будуть надаватися неякісні послуги та товар, то на додаток негативним результатом може стати знецінення й втрата репутації та іміджу компанії.

 

Правовий захист торговельної марки в Україні

Відповідно до законодавства України об’єктом торговельної марки може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень2. Торговельна марка може бути зображувальною, включаючи кольори та їх комбінацію (наприклад емблема, логотип), словесною, включаючи власні імена, літери, цифри (наприклад слоган, назва, логотип), чи комбінованою.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Останні коментарі

супер!

Додати коментар

Відмінити Опублікувати