27 травня 2021, 16:32

Насильство на робочому місці: булінг і мобінг

Опубліковано в №10 (740)

Антон Барліт
Антон Барліт «PwC Legal Україна, АО» юрист, доктор філософії в галузі права

Сьогодні насильство продовжує бути однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. Воно присутнє у різних сферах людського життя та на різних його етапах — у дитячому та дорослому віці. В останні 2–3 роки у словниковому обігу українського суспільства набули поширення поняття «булінг» та «мобінг» — терміни, що позначають окремі види насильства. Зокрема, з'явилися вони і в нормативно- правовому полі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Термін «мобінг» вперше був ужитий у 2017 р. в одному з законопроектів у контексті регулювання трудових відносин на робочому місці. Мобінг був предметом декількох проєктів законів у 2019 р. і згадувався у широко відомому законопроекті «Про працю». В листопаді 2020 р. з'явився найбільш актуальний на сьогодні законопроект № 4306 про протидію мобінгу серед учасників трудових відносин. Натомість щодо булінгу існував лише один законопроект № 2657-VIII стосовно його протидії в закладах освіти, який було успішно прийнято Верховною Радою у грудні 2018 р.

Отже, законодавець чітко розділяє поняття булінгу й мобінгу, пов'язуючи перше тільки з закладами освіти, а друге — з відносинами на робочому місці. Та чи дійсно насильство в школах та інших закладах освіти і на робочому місці в трудових колективах — це різні речі?

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати