13 травня 2021, 18:56

Хто і як може отримати допомогу по частковому безробіттю на період карантину

Опубліковано в №9 (739)

Ірина Бакіна
Ірина Бакіна «Sayenko Kharenko» радник

Що таке часткове безробіття


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Поняття та критерії часткового безробіття визначені у Законі України «Про зайнятість населення» (далі — Закон про зайнятість). Часткове безробіття — це вимушене тимчасове скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв'язку з зупиненням (скороченням) виробництва продукції з причин економічного, технологічного і структурного характеру без припинення трудових відносин.

Поняття часткового безробіття важливе у зв'язку з тим, що воно дає право працівникам, а у випад- ку карантину і фізичним особам-підприємцям отримувати допомогу по частковому безробіттю. Механізм надання такої допомоги передбачає перерахування відповідним територіальним центром зайнятості (за місцем реєстрації платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, далі — ЄСВ) коштів роботодавцю, який за рахунок цих коштів здійснює виплату допомоги своїм працівникам.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати