Як сімейний адвокат, у процесі розлучення я представляю інтереси як жінок, так і чоловіків. Під час розлучення страждають усі, а особливо діти. Життя кожного члена сім’ї дуже змінюється, томутреба докласти багато зусиль, щоб навчитися жити внових обставинах.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Однозначними причинами для розлучення є насильство в сім’ї (фізичне та психологічне), відсутність кохання, взаєморозуміння, поваги, а також негативні наслідки для родини від дій одного з подружжя. Досить реалістичним є такий вислів: «Хочеш знати, з ким ти живеш, спробуй з ним розлучитися». Як адвокат я спостерігала різні розлучення. Інколи дії та наміри однієї сторони можуть бути на межі здорового глузду та з кримінальним присмаком.
Хто ж винен у розлученні?
Під час одруження пара дає клятву вірності, розуміння тапідтримки. Але часто через різні обставини не може їх виконати. Про це, на жаль, свідчить і статистика розірвання шлюбів в Україні –61%. Як на мене, це досить тривожний сигнал для суспільства в цілому.Адже більше ніж половина сімей розпадаються. Багато людей стають нещасними через невміння та небажання щодня творити свої стосунки. Багато з тих, хто пройшов через пекельні розлучення, зневірився та озлобився, втратив довіру до людей.
Розлучення –це кризова ситуація. Незалежно від обставин, причин і деталей розлучення, до процесу руйнування сім’ї завжди долучаються обидві сторони. У моїй адвокатській практиці були випадки, коли сторони, які прийняли рішення розлучитися, знову зійшлися. Хоча таких лише 10%.
Якщо ваш вибір –розлучення
Керуючись законодавством та своєю чималою сімейною практикою, я даю поради та рекомендації – на що коженможе розраховувати у процесі розлучення.
Якщо у спілкуванні з довірителем я бачу, що рішення про те, розлучатися йому чи ні, прийняв не він, я ніколи не беруся за цю справу. Я рекомендую людині щеподумати йпрошу повертатися лише після прийняття рішення.
Інколи люди звертаються після великої сварки або коли відбулася зрада. Вони починають думати про розлучення, але остаточного рішення ще не прийняли. У такому випадку консультація адвоката також має велике значення. Якщо ви бажаєте розлучитися, то це лише ваше рішення, томуповну відповідальність за його прийняття потрібно взяти на себе.
Якщо ви не готові розлучатися
Звісно, якщо розлучатися ви не готові, то єдиний шлях –затягувати процес з надією на те, що одна зі сторін може передумати. Зазвичай так роблять жінки, від яких чоловік пішов несподівано, які не готові розірвати стосунки та мають почуття. Вони дозволяють чоловіку мати іншу сім’ю таготові надалі перебувати з ним у шлюбі. Таких випадків у моїй практиці достатньо. Інколи жінки не дають розлучення через бажання провчити чоловіка або виправдовуються бажанням зберегти сім’ю заради дітей чи знадією, що «погуляє і вернеться».
Затягування процесу розлучення зі сторони жінки означає небажання говорити про розлучення і прагнення уникнути поділу речей та майна. На першому етапі у чоловіка може виникнути ілюзія, що жінці потрібен час, аби змиритися з його рішенням. З плином часу та за відсутності бажаного результату чоловік може подати позов про розлучення іподіл майна для пришвидшення прийняття рішення з вашої сторони. Якщо ви категорично не готові розлучатися, то розгляд позовів можна затягнути. Неявка на перше судове засідання, відсутність або зміна адвоката, хвороба та прохання про надання судом часу на примирення. Ця тактика часто застосовується для створення дискомфорту чоловіку, який вже має нову сім’ю, а його офіційна дружина намагається отримати від нього щедрий викуп за розлучення.
Діалог або як запобігти розлученню
Якщо щось не влаштовує устосунках, можливо, розлучатися ще рано. Спробуйте відверто поговорити зі своїм обранцем, адже багато розлучень відбуваються саме через відсутність танебажання відверто обговорювати проблеми, які є у шлюбі. А вони є у всіх і на різних етапах. Такий процес можна проводити з допомогою психолога або медіатора.Вони будуть виступати як перемовники та знімуть психологічне напруження, направляючи діалог у конструктивне русло. В майбутньому ви або відновите свій шлюб або підете на розлучення, але ви знатимете напевно, що все спробували.
За крок до розлучення, або офіційний шлюб на відстані
Інколи пари фактично проживають окремо довгий час, але офіційно не розлучаються. Так вони випробовують свій шлюб і перевіряють почуття. Або ж не бажають поки занурюватися у розлучення. Інколи вони можуть знову з’їхатися або ж розривають шлюб через певний час. Як на мене, це рішення вигідне для обох сторін, оскількиі дружина, і чоловік можуть змінити своє рішення. У моїй практиці було подружжя, яке не проживало разом 17років і перебувало у шлюбі.
Як адвокат можу сказати, що небезпека утаких відносинах полягає у тому, що в період роздільного проживання майно та доходи, які ви отримуєте, будуть вважатися спільними тапідлягатимуть поділу.Також існуєможливість через суд оформити режим роздільного проживання подружжя, що зменшить матеріальні ризики в майбутньому і не буде вважатися розлученням.
Останні коментарі
Адвокат Онлайн
01 травня 2020 р., 07:59