28 січня 2014, 14:55

Визначення батьківства

Окреме чи позовне провадження?

Опубліковано в №03-04 (397-398)

Ганна Вронська
Ганна Вронська суддя Верховного Суду

Визначення походження дитини від батька може здійснюватись трьома шляхами: за законом (народження дитини від осіб, які перебувають у шлюбі), за законом на підставі заяви батьків або одного з них, а також за рішенням суду.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На особливу увагу заслуговує питання щодо визначення батьківства за рішенням суду, оскільки ця категорія справ має як свою специфіку доказування, так і процесуальні особливості.

Сімейним законодавством України передбачені поняття «визнання батьківства» (ст. 128 СК України) та «встановлення факту батьківства» (ст. 130 СК України).

Для правильного вирішення справи в зазначених випадках, по суті, суд має встановити лише обставину (факт) наявності або відсутності родинного зв’язку між особами – походження дитини від батька. Однак вищевказані справи розглядаються в різних провадженнях.

Так, відповідно до ст. 128 СК України за відсутності заяви жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою, про визначення походження дитини, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Позов про визнання батьківства може бути пред’явлений матір’ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, самою дитиною, яка досягла повноліття, а також особою, яка вважає себе батьком дитини.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати