28 січня 2014, 14:55

Визначення батьківства

Окреме чи позовне провадження?

Опубліковано в №03-04 (397-398)

Ірина Попеску

Суд відмовляє у задоволенні позову найчастіше через непереконливе доказування

Ірина Попеску «Джей Кей Консалт, ЮФ» Юрист

Для початку потрібно розрізняти такі поняття, як «визначення батьківства» та «встановлення факту батьківства». Адже перший термін означає визначення походження дитини від певної особи, а другий термін стосується випадків смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір’ю дитини, і тоді факт його батьківства може бути встановлений за рішенням суду.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Такі позовні вимоги, як встановлення факту батьківства та прийняття спадщини після померлого, батьківство якого потрібно встановити, можуть бути зазначені в одній позовній заяві. Для позитивного рішення потрібно надати відомості про те, що батьки особи, яка приймає спадщину, справді жили разом, вели спільне господарство, зазначити факт смерті особи та надати суду належні докази на підтвердження своїх слів. Як свідчить судова практика, цього буде достатньо для прийняття судом рішення про встановлення факту батьківства та визнання в порядку спадкування від померлого певної спадщини. Тобто зазвичай такі рішення приймаються на користь позивачів та підлягають задоволенню.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0