28 січня 2014, 2:46

Сучасна сім’я: подружжя чи партнери?

Традиції та корективи

Опубліковано в №03-04 (397-398)

Микола Сюткін
Микола Сюткін «Сюткін і партнери, АК» Керуючий партнер

Мабуть, ні для кого не буде секретом, що інститут сім’ї переживає серйозну кризу. Кількість офіційних шлюбів зменшується, а кількість розлучень, навпаки, зростає. Багато хто взагалі живе у так званому цивільному шлюбі. Сім’я як осередок суспільства витісняється чимось іншим. Тобто відбувається чергова (далеко не перша в історії) трансформація інституту сім’ї, або його еволюція.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У розвинених країнах має місце поступовий перехід від «сім’ї­інституту» до «сім’ї­товариства» (або від шлюбу до партнерства). На уламках старої традиціоналістської сім’ї виникають нові альтернативні сімейні структури або союзи, аналогічні шлюбові. А сім’я в традиційному розумінні поступово втрачає значну частину своїх функцій. На відміну від патріархальної сім’ї у нинішніх сім’ях домінують рівноправні відносини.

Стабільність шлюбу залежить від якості подружнього життя. Економічна незалежність жінок, підвищення їхнього соціального статусу та матеріального рівня, ослаблення батьківських і споріднених сімейних відносин неминуче тягнуть за собою інший, партнерський тип шлюбу. Це призводить до того, що виникають альтернативні форми шлюбно­сімейних відносин. Ці форми можуть називатися по­різному: зареєстроване партнерство, фактичне співпроживання, стабільний союз партнерів, цивільний договір солідарності і т.д.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати