23 квітня 2013, 15:43

Проблеми та розвиток в Україні авіабізнесу

Комерційна авіація: актуально про головне

Опубліковано в №17 (359)

Питання авіаційної галузі в Україні розглядаються не так уже й часто. Проте з виникненням проблем навколо однієї з найбільших компаній-авіаперевізників ця тема привернула увагу суспільства. Тож 27 березня в Києві було проведено круглий стіл, темою якого стало висвітлення нинішньої ситуації в комерційній авіації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як зазначив Олександр Гречко, перший заступник голови Державної авіаційної служби України, самостійно авіакомпаніям, державним органам та адміністраціям аеропортів досягти високих результатів досить важко, а тому необхідне регулярне обговорення всіх актуальних питань у професійному колі.

За словами доповідача, авіацією цікавляться всі, але вирішувати поточні проблеми цієї сфери бізнесу стає дедалі складніше. Так, пан Гречко наголосив, що головним питанням авіації є безпека, тож на дотримання цього чинника повинні бути спрямовані всі зусилля авіакомпаній.

З практики Олександра Гречка вбачається, що учасники ринку авіації, попри наявність претензій до регулятора або інших учасників ринку, не завжди висувають чіткі пропозиції, що потрібно робити для розвитку успішного бізнес-середовища.

У 2006 році в Україні проводився аудит FIA (Федеральна авіаційна адміністрація США), а до цього – аудит ІКАО, під час яких були виявлені певні відхилення в документах та структурі цивільної авіації. Уже протягом наступних років здійснювалася активна робота з усунення цих прогалин.

Одним з недоліків став застарілий Повітряний кодекс, прийнятий після здобуття Україною незалежності. Нову редакцію Повітряного кодексу було прийнято в 2010 році, що стало відправною точкою змін законодавства, яке регулює авіацію.

За радянських часів існувала жорстка система спостереження за діяльністю суб’єктів цивільної авіації та їх персоналом. Після цього тривалий час серйозних нормативно-правових напрацювань не було, що й призвело до негативних наслідків. З часом почали розроблятись та приймались окремі нормативні акти. Для себе представники авіаційної служби визначили, що першою кардинальною зміною має стати прийняття нової редакції Повітряного кодексу, а далі потрібно просуватися шляхом інтеграції та послідовно приймати напрацьовані ІКАО та європейськими органами документи.

Після набрання чинності Повітряним кодексом було прийнято Правила сертифікації авіакомпаній, Правила схвалення організацій з технічного обслуговування. Також було переглянуто та оновлено програми всіх навчальних закладів, що готують пілотів, відповідно до міжнародних норм. Як результат тепер українські пілоти готуються за європейськими програмами.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати