21 травня 2013, 17:13

«Будівельна амністія» по-українськи

Спрощено порядок введення в експлуатацію самовільно побудованих об’єктів

Опубліковано в №21 (363)

5 січня 2013 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань регулювання містобудівної діяльності» № 5496, норми якого торкнулися реєстраційних та контролюючих процедур містобудування. Цим Законом продовжено на 1 рік введення в експлуатацію певних об’єктів будівництва, що споруджені без отримання права на виконання будівельних робіт, так звану будівельну амністію.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Із нововведень насамперед необхідно зазначити, що положення «будівельної амністії» поширено на індивідуальні будинки, збудовані з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року, тобто всі, що були зведені до початку дії декларативного принципу в будівництві. За оперативними даними Державної архітектурно-будівельної інспекції, новим Порядком прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення І та ІІ категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж, за 2012 рік скористалися 48 тисяч українських сімей. Поряд з цим, за 2011 рік – лише 17 115 будинків було введено в експлуатацію за таким порядком.

 

Без візуального огляду – ніяк

Порядок встановлює процедуру та умови прийняття в експлуатацію збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт і механізм проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж: індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, зведених у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року; збудованих до 12 березня 2011 року: громадських будинків I і II категорій складності; будівель і споруд сільськогосподарського призначення I і II категорій складності.

Технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об’єктів (далі – об’єкти) проводиться відповідно до цього Порядку з урахуванням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил виконавцем. Технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об’єктів (далі – технічне обстеження об’єктів) включає в себе такі етапи: попереднє (візуальне) обстеження об’єкта, у тому числі огляд і фотографування об’єкта та його конструктивних елементів, визначення категорії складності об’єкта, вирішення питання щодо необхідності застосування спеціального устаткування, приладів та апаратури під час технічного обстеження; детальне (інструментальне) обстеження об’єкта, у тому числі визначення параметрів і характеристик матеріалів, виробів та конструкцій, а також у разі необхідності порушення перед виконавцем питання щодо залучення до технічного обстеження атестованих лабораторій для проведення необхідних досліджень чи інших відповідальних фахівців для прийняття обґрунтованого рішення. Якщо етапи технічного обстеження об’єкта, що проводилось, не збігаються із зазначеними етапами, зазначаються фактично пройдені етапи технічного обстеження.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати