21 травня 2013, 17:13

«Будівельна амністія» по-українськи

Спрощено порядок введення в експлуатацію самовільно побудованих об’єктів

Опубліковано в №21 (363)

Фактично впроваджено нову спрощену форму набуття права на будівництво індивідуальних житлових будинків

Віталій Сташенко Заступник голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України

Однією з ключових проблем, які десятиліттями стримували розвиток будівельної галузі в Україні, була забюрократизованість дозвільної системи. У березні 2011 року на виконання ініціатив Президента України було значно спрощено дозвільну систему в будівництві, створену на декларативному принципі, коли забудовник вже початого будівництва лише заповнює декларацію і передає її у відповідні дозвільні органи. Результат цієї реформи став відчутним майже одразу. Так, у 2012 році, завдяки цьому було досягнуто вагомих результатів. Кількість об’єктів будівництва порівняно із 2010 роком зросла майже у 2,5 разу. Загалом торік в Україні розпочато будівництво понад 109 тис. об’єктів, з яких право на виконання будівельних робіт на більш ніж 48 тис. отримано шляхом подання повідомлення, на більш ніж 59 тис. – у результаті реєстрації декларації і лише на 1100 об’єктів – у результаті отримання дозволів для 4–5 категорії складності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Фактично впроваджено нову спрощену форму набуття права на будівництво індивідуальних житлових будинків. На сьогодні в Україні стрімко зростає й показник введення в експлуатацію об’єктів будівництва. У 2012 році було введено в експлуатацію близько 113 тис. об’єктів, у тому числі 99% за декларативним принципом та 1% шляхом видачі сертифікату для об’єктів 4 та 5 категорії складності. Це вдвічі більше, ніж у 2011 році.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0