21 травня 2013, 17:13

«Будівельна амністія» по-українськи

Спрощено порядок введення в експлуатацію самовільно побудованих об’єктів

Опубліковано в №21 (363)

Такі об’єкти та їх перелік визначаються Державними будівельними нормами і правилами

Олександр Сергієнко Начальник управління дозвільних процедур Держархбудінспекції України

Насамперед хочу наголосити, що потрібно визначитися і звернути увагу на перелік об’єктів, які підпадають під «будівельну амністію». Передусім це індивідуальні житлові будинки, збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт з 5 серпня 1992 року і до 12 березня 2011 року з набуттям чинності Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Внесеними змінами до них додалися ще перелік об’єктів: громадські будівлі та споруди І і ІІ категорії складності і сільськогосподарські будинки і споруди І і ІІ категорії складності. Такі об’єкти та їх перелік визначаються Державними будівельними нормами і правилами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Перш за все треба розуміти, що ці об’єкти будувалися без виготовлення проектної документації, без отримання дозвільних документів на початок виконання будівельних робіт. З метою пересвідчитися, що стійкість, міцність і надійність побудованих об’єктів відповідає державним будівельним нормам і правилам, Порядок передбачає наявність такого інституту, як технічне обстеження будівель, якому підлягають усі будинки і споруди, які потрапляють під «будівельну амністію».

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0