20 серпня 2019, 14:12

Взаємодія з нерезидентом: давальницька переробка чи імпорт сировини та експорт готової продукції

Опубліковано в №33-34 (687-688)

Галина Мельник
Галина Мельник «Петерка та Партнери, МЮФ» старший юрист, адвокат

Не секрет, що Україна є достатньо привабливою для іноземних виробників з позиції доступності робочої сили. З огляду на зазначене, міжнародні компанії розглядають можливість організації безпосереднього виробництва продукції на рівні дочірньої компанії в Україні. Якщо для такого виробництва необхідна іноземна сировина, яка буде надана іноземними компаніями групи, а готову продукцію планується реалізовувати також через такі компанії, постає питання про те, яким чином доцільніше побудувати модель ввозу сировини в Україну та вивозу готової продукції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


В цьому контексті актуальними є дві моделі, які ми розглянемо та порівняємо нижче, а саме: переробка сировини нерезидента на давальницьких умовах на території України або закупівля у нерезидента сировини та наступний продаж (експорт) готової продукції пов'язаним нерезидентам.

Оформлення договірних взаємовідносин

Переробка сировини нерезидента здійснюється на підставі договору про переробку давальницької сировини, який за своєю суттю є договором підряду (договором про виконання робіт). Предметом такого договору буде зобов'язання виконавця (української компанії) переробити давальницьку сировину замовника-нерезидента та виготовити з неї певну готову продукцію згідно з технологічною схемою переробки. Відповідно, замовник за таким договором зобов'язується прийняти готову продукцію та оплатити виконавцю вартість робіт щодо переробки сировини та виготовлення готової продукції.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати